Britský ufolog Nigel Watson zveřejnil případy pozorování neidentifikovatelných létajících objektů z počátku 20. století. Ke všem událostem došlo tedy dávno předtím, než americký pilot Kenneth Arnold v červnu 1947 uvedl, že na

obloze viděl devět objektů, které „letěly jako talíře, když je hodíte na vodu“.
V jednom z případů, které Watson popisuje, pronásledovali britští piloti nad Londýnem německé vzducholodě. Všimli si jakéhosi podivného objektu, který rozhodně nepatřil do výzbroje žádné z armád. Jeden z pilotů se plavidlo pokusil sestřelit revolverem, ale neúspěšně. Druhý z pilotů později uvedl, že objekt vypadal jako železniční vagon se staženými žaluziemi.
Za první světové války dostávaly policejní stanice po celé Británii hlášení o pozorování záhadných objektů na obloze velmi často. Vojenští zpravodajové zprávy prověřovali a ve většině případů bylo zřejmé, že pozorovatelé nedokázali identifikovat nějaký běžný jev. Byly tu ale i nevysvětlitelné případy. Zpravodajům se například nepodařilo zjistit původ podivných světel, která se po dobu dvou měsíců objevovala nad Plymouthem. Nad skotskou Jezerní oblastí (Lake District) byla UFO jednu dobu pozorována tak často, že sem byl vyslán průzkumný tým, aby zjistil, zda si zde nepřátelé nezřídili tajnou vojenskou základnu. Nic takového na místě nenašli. A to i přesto, že byla dokonce vypsána odměna ve výši 100 liber, pokud někdo přijde s vysvětlením, odkud se záhadná světla berou.
(ng)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2200068
DnesDnes304
VčeraVčera541
Tento týdenTento týden3570
Tento měsícTento měsíc9818

Partnerské weby