Již v roce 1940 vědci objevili, že co se krve týká, existuje kromě čtyř skupin také Rh faktor. Rh faktor je skupina asi 40 antigenů - tedy speciálních bílkovin na povrchu červených krvinek, přičemž nejdůležitějším z nich

je antigen D. Pokud ho člověk má, je Rh pozitivní (Rh +), pokud nemá, je Rh negativní (Rh -). Výzkum mezi jiným prokázal, že jedinci s Rh - dokážou reagovat rychleji než osoby s Rh +. V souvislosti s případnou nákazou toxoplazmózy gondii, kterou přenášejí například kočky, jsou ale ve výhodě naopak lidé s Rh +, neboť jsou díky antigenu D před parazitickým prvokem lépe chráněni.

V populaci v drtivé většině převládají lidé s Rh faktorem pozitivním a vědci zatím nemají jednoznačnou odpověď na to, z jakých důvodů k této krevní odlišnosti vůbec dochází. A to dává prostor ke spekulacím a vzniku nejrůznějších teorií.

V této souvislosti patří k nejkontroverznějším hypotéza, která vznikla v poměrně nedávné době. Ta tvrdí, že lidé s krví s Rh faktorem negativním patří k mimozemským genetickým liniím! Její základ vychází z mytologie starého Sumeru. Z jejích dochovaných záznamů vyplývá, že měla kdysi Zemi navštívit vyspělá vesmírná rasa - Anunnaki. A právě tito mimozemšťané na naší planetě prostřednictvím genetické manipulace údajně zplodili lidské bytosti s Rh -. Proč? Chtěli si „vyrobit“ rasu silných bytostí, jež jim měly sloužit, otroků.

(šál)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2215768
DnesDnes165
VčeraVčera528
Tento týdenTento týden165
Tento měsícTento měsíc8293

Partnerské weby