V 90. letech minulého století se hned nad několika místy a městy na severu Čech objevily podivné černé helikoptéry. Například u Ústí nad Labem podivné manévry zaznamenalo několik svědků, stroje také operovaly nad Děčínem či v oblasti

Krušných hor.

Další zajímavou lokalitou je Českolipsko, kde příslovečná pšenka obzvláště kvete paranormálním jevům a zážitkům neobvyklého rázu. Podivnou „doutníkovou raketu“ tu svědci spatřili již v 60. letech minulého století, v roce 1981 dokonce podobné těleso na obloze vyděsilo a oslnilo dvojici starších žen. Prý se potom dlouho bály chodit večer ven.

Opětovná pozorování podivných letounů se odehrávala v oblasti Žandova, u Ralska a Mimoně. To vše v letech 1983 – 1996. Scénář pozorování (a jevů vůbec) byl naprosto stejný, alespoň v základních bodech. Letící a světélkující objekt neuvěřitelně riskantně manévroval, občas se zastavil, zablikal a střídavě se objevoval a mizel. Někdy z něj vystřelovaly jakési provazce paprsků.

Místní se většinou domnívali, že se u nich zkouší nějaká nová letecká technika, poblíž totiž stávaly vojenské základny (i sovětské). Ale ani po odchodu armády to neustalo.

 Kde ale hledat vysvětlení těchto podivných jevů? Jde o abnormální přírodní úkazy, UFO nebo utajené vojenské projekty? Těžko říci. Každopádně počet „přeletů“ záhadných objektů se v posledních letech značně snížil…

(nov)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2308866
DnesDnes277
VčeraVčera720
Tento týdenTento týden6002
Tento měsícTento měsíc15792

Partnerské weby