Vycítí zvířata nemoc?

Před nedávnem ve Spiritu jedna čtenářka psala o tom, jak kočka tak milovala jejího manžela, že po dobu jeho nemoci se od něj nehnula. Sama pak zhoubnou chorobu dostala a museli ji utratit. Říká se (a vědci se tímto jevem

intenzivně zabývají), že zvířata, tedy hlavně psi a kočky, jsou schopna rozpoznat, co člověka trápí. Vím to moc dobře. Kdysi jsem onemocněla velmi těžkou angínou a můj kocour se ode mě celou dobu nehnul. Při záchvatech migrény se zase stočil do klubíčka těsně vedle mé hlavy. Kdykoliv jsem měla špatnou náladu, okamžitě to vycítil a přišel se pomazlit. Však je také známo, že zvířata mají jakýsi šestý smysl a okamžitě vycítí, že není s člověkem něco v pořádku.

Někde jsem četla, že pach člověka se mění podle toho, co se děje v jeho těle. Ale my tyto změny nepoznáme. Psí čich je totiž několikanásobně vyvinutější než čich lidský. Pamatuji si to podle příběhu ženy, která si všimla, že má na noze zvětšené mateřské znaménko, protože jí je její dva psi neustále očichávali. Několik měsíců jí olizovali nohu na stejném místě, a to i v případech, kdy měla oblečené kalhoty nebo punčochy.
Jiných znamének na jejím těle si nevšímali. Časem jí znaménko na noze začali škrábat a fenka se jí do něj dokonce pokusila kousnout. Vyšetření ukázalo, že paní má rakovinu kůže. Byla v počátečním stadiu, takže jí psi zřejmě zachránili život.

Kamila Z. Hradec Králové

 

Měsíc nad hradem Holštejnem

Když vyjde Měsíc nad Holštejnský hrad,

zakráká krkavec, ten velký černý pták.

Strašidel nocí se táhnou celé pluky,

jsi-li poctivý, nemusíš se bát.

Tam pod hradem, kde voda s hlomozem se valí,

tam hávem noci zloduši se halí.

Než kohout zakokrhá, ukryjí se do noci,

hříchy je tíží, není jim pomoci.

Karel V.

 

Nebezpečná hra

O vyvolávání duchů jsem toho poměrně dost četla, tohle téma mě zajímalo. Na střední škole jsme to se dvěma kamarádkami zkoušely. Nejdříve to byla jen legrace, jenže pak s námi začali komunikovat a musím říci, že jsme dostávaly pravdivé odpovědi na své dotazy. Začaly jsme se za tímto účelem scházet pravidelně. Nejčastěji jsme takto hovořily s mojí babičkou a mě jednou napadlo zeptat se na svou budoucnost. Opakovaně nechtěla odpovědět, nechápala jsem proč. Pak přišel listopad. Na Dušičky jsme všechny byly na chatě s dalšími přáteli, slavily se narozeniny jednoho ze zúčastněných. V rámci oslavy někoho napadlo, že bychom jim mohly komunikaci s duchy předvést. Většina přítomných na to totiž vůbec nevěřila. Nechtělo se mi do toho, ale nakonec jsme to udělaly. Byla chyba začínat s tím, když měli všichni něco upito. „Něco“ jsme skutečně vyvolaly, ale rychle jsme pochopily, že jsme „S TÍM“ zatím neměly tu čest. Rychle jsme to ukončily a věřily, že je vše v pořádku, že je duch odvolán. Ale zřejmě nebyl. Oslavenec, který si z toho dělal největší legraci, dostal najednou podivný záchvat. Klepal se, oči se mu otočily tak, že bylo vidět jen bělmo. Říkal nějaká slova, kterým nikdo nerozuměl. Po chvíli ho to naštěstí přešlo. Ducha jsme s kamarádkami pro jistotu znovu odvolaly a věřily, že to bude v pohodě. Ale nebylo. Ataky třesu se u toho mladíka objevovaly ještě v několika dalších týdnech, pokaždé v mé přítomnosti. On si z nich ale nikdy nic nepamatoval. Byl pak jen malátný a necítil se dobře. Pak to postupně přestalo, zato mně začalo být psychicky špatně. Poprosila jsem kamarádky o setkání. My od té doby totiž raději duchy nevyvolávaly. Krátce po zahájení sezení začala sklenička na desce s písmeny a čísly ukazovat 666. Byly jsme totálně vyděšené a ukončily to. Od té doby mě pronásledovaly noční můry, měla jsem neustálý strach. Navíc se mi děly ve škole i na ulici věci, o kterých ani nechci mluvit. Bylo to příšerné natolik, že jsem se chtěla zabít. Spolykala jsem nějaké prášky a skončila na psychiatrii. V péči odborných lékařů jsem pak byla několik let. Nikdy bych už nic podobného neopakovala. Pochopila jsem, že si tak člověk může do života přitáhnout i temné síly, které mu z něj udělají peklo.

Ilona U., Liberecko

Planety radí i varují

Předplaťte si nás

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

1970597
DnesDnes379
VčeraVčera874
Tento týdenTento týden4734
Tento měsícTento měsíc16202

Partnerské weby