Fantastický zážitek

Dne 11. 8. 1999 jsme všichni s napětím očekávali úplné zatmění Slunce. Byl jsem zrovna na zájezdu v rakouských Alpách ve městě Dachstein. Na pozorování tohoto jevu jsme se vydali po skupinkách do hor. Bylo pěkné počasí, tak jsem

obdivoval zdejší přírodu. Asi po hodině a půl chůze jsme vystoupili na vrchol kopce a dychtivě očekávali ten zázrak. Nežli k tomu došlo, sledovali jsme dění v okolní přírodě. Nad vrcholky Alp se najednou objevili dva orli. Přilétli a opisovali na nebi veliké kruhy. Pojednou se jeden z nich jakoby postavil na nohy, roztáhl svá křídla do písmene V, mával s nimi a stále na stejném místě ve vzduchu doslova přešlapoval a téměř tancoval. Asi po třech minutách odlétl a na totéž místo přilétl druhý orel. A začal dělat přesně to samé. Byla to naprosto fascinující podívaná. Pak zmizeli v dáli, příroda utichla a začalo se stmívat. A my pozorovali přes černá sklíčka mizení slunečního kotouče.

Jaroslav Š., Lupenice

 

Zázrak v Kamenném domě?

V jednom z minulých čísel jsem si přečetl o zázraku v Bráně bez návratu, tuším, že se nalézá v Beninu. Autor tam popisuje, jak se mu v ní zázračně vyléčila ruka, se kterou si ani přední české kapacity nevěděly rady. Přiznám se, že věřím v existenci míst energií doslova nabitých. Ať už tou pozitivní nebo negativní. Na internetu jsem se o nich něco dočetl, bohužel se nacházejí tak daleko ve světě, že těžko budu mít příležitost je v budoucnu navštívit. Snad jen ty bosenské pyramidy…

Před několika lety jsem jel na výlet do Kutné Hory. Vlastně jsem tam nikdy předtím nebyl, a tak jsem dal na rady v místním informačním centru, které památky jsou nejzajímavější. Samozřejmě na prvním místě to byl chrám svaté Barbory. Měl už jsem toho hodně odšlapáno a zbýval mi Kamenný dům, který se nachází na zdejším Václavském náměstí. Nejprve jsem si ho prohlížel zvenčí a zaujal mě ten nádherný arkýř. Pak jsem vešel dovnitř a připojil se ke skupince dalších turistů. Zrovna začínala prohlídka. Asi v její polovině se mi udělalo mdlo a začal mě bolet žaludek. To se mi stává, kdykoli jsem ve stresu, ale tentokrát jsem byl na výletě a v klidu. Ale bolest byla větší než obvykle. Nebudu vás napínat, prohlídku jsem nedokončil a na ulici se mi udělalo okamžitě lépe. Potíže jsem nepřičítal ani obědu, měl jsem totiž dietní rybu.

Říkal jsem si: Událo se tu něco strašného, o čem třeba ani historici neví? Každopádně od té doby – v létě to budou tři roky – mám od bolestí žaludku pokoj. I když stresových situací jsem zažil dost a dost.

Karel. M., severní Čechy

Planety radí i varují

Předplaťte si nás

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

2012342
DnesDnes274
VčeraVčera686
Tento týdenTento týden2422
Tento měsícTento měsíc8667

Partnerské weby