Do života vnášet více radosti a vděku

Před časem mi řekla jedna mladá žena: „To je zajímavé. Jakmile pomyslím na to, že někomu pošlu reiki, ono samo začne silně proudit. Když ale přidám symboly, které bych přidat měla, utlumí se to.“ Ano, tak to je. Je nová

doba – doba vědomá. Člověk svou myšlenkou uvádí životní energii do pohybu. Symboly nejenže nejsou třeba, ale myšlenka na ně odvádí energii od původního záměru k něčemu zástupnému. Skutečnost je taková, že energie reaguje na náš záměr. Aby byl skutečnou pomocí, nesmí ho ovlivňovat ego, rozum. Musí být veden jenom čistou láskou, čehož lehce dosáhnete tím, že si pomyslíte: „Pro nejvyšší dobro zúčastněného nebo všech zúčastněných (jedná-li se o více osob).“

Je třeba vědět, že každou myšlenkou uvádíme životní energii do pohybu a v ten samý okamžik ona pracuje na realizaci té myšlenky. Z tohoto poznání vychází nutnost kontroly myšlenek. Protože stejnou měrou, jakou léčí, realizuje i destruktivní myšlenky. Není nikdo, kdo by reakce na naše myšlenky třídil. A to je dobře. To je naše svoboda. Svými myšlenkami tvoříme svůj život.

Je třeba nezlobit se na sebe za svoje negativní myšlenky, přijmout je. Vždyť je můžete následující myšlenkou opravit. Můžete to udělat třeba i večer před spaním, poslat láskyplné myšlenky nebo záměr pro nejvyšší dobro všech zúčastněných tam, kam šly negativní. Je třeba být v tomto procesu k sobě trpělivý a laskavý.

Je nutné si uvědomit, že nejsme nedílnou součástí té životní energie. Jsme v ní a ona je v nás. Vše je se vším energeticky propojeno. Kdykoli smýšlíte negativně o někom jiném, tyto negativní energie se stávají součástí i vašich energií.

Myslet si, že reiki používám jen tehdy, když přikládám ruce nebo posílám energii na dálku, je omyl. Všimnout si toho mohl každý, kdo reiki někdy používal. Ze začátku přikládání rukou velmi pomáhalo, někdy bylo možno mluvit až o zázracích, ale později tomu tak už nebylo. Reiki způsobilo rychlou výměnu energií, proto taková reakce. Další posun už vyžadoval aktivní tvořivý přístup konkrétního člověka.

Symboly se hojně používaly v minulém období v různých naukách. Osvícení lidé jim svými vědomými záměry dali energii, aby v energeticky těžkých dobách symboly pomáhali lidem. Nyní je však úplně jiná situace. V nové době je třeba, aby každý sám sebe poznal jako tvůrce a stal se vědomým. Není nic mimo něj, co by on sám svými myšlenkami, pocity a vědomými záměry nemohl ovlivnit. Tomuto tématu se věnují vědní obory, jako například kvantová fyzika, kvantová psychologie, nová kvantová biologie a řada dalších. S některými se můžete seznámit na mých webových stránkách.

Změna přístupu člověka k sobě samému je nutná, avšak bylo by chybou pohlížet na ni jako na těžkou, či znevažovat sebe za nedokonalost. Ten, kdo zažil seanci reiki, nic takového přece během ní nepocítil. Naopak, vnímal lehkost, lásku všeobjímající, bezpečí, klid mír…

Je třeba, kromě kontroly myšlenek, do svého života vnášet více radosti a vděku. To jsou magnety, které přitahují další radost. Dávat si záměry, co chcete, v každodenních záležitostech i dlouhodobém horizontu, včetně dalšího pochopení a růstu. To vás postupně dovede k tvořivosti v oblasti vašeho životního poslání. Tato seberealizace vás opět víc propojuje se životní energií a dovede vás k osvícení (jsou různé cesty, způsoby a stupně osvícení, kolik je lidí, tolik je cest).

A stáváte se pány energií. Ovlivňujete svoje zdraví i vše, čím žijete.

Ne, že by vám do života již nikdy nevstoupila nepříjemnost. Žijeme na začátku tohoto období krásných možností.

Ale vy již velmi rychle pochopíte, co se děje a budete se umět k tomu tvořivě postavit. Změna vašich energií pomáhá lidem okolo vás, celému lidstvu i vesmíru. Na každém z nás záleží.

Předávání energie na dálku nebo přikládání rukou může úžasně pomoci, ale nezachrání nás. To musíme udělat každý sám.

IVA KUKAČKOVÁ, www.prirozenoucestou.cz

Planety radí i varují

Předplaťte si nás

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

2044456
DnesDnes84
VčeraVčera843
Tento týdenTento týden1988
Tento měsícTento měsíc18809

Partnerské weby