Kovy a obdělávání půdy ve světle astrologie

Pokles kvality orné půdy, snižování podílu humusu a zhutňování ornice, to jsou také problémy dnešního lidstva. Půda je obdělávána téměř výhradně nástroji zhotovenými ze železa. Vládcem tohoto kovu je Mars, planeta válek, boje a násilí. Astrologové tvrdí, že železo s půdou bojuje, chce

ji přemoci. Proto působí železné nástroje na půdu destruktivně.

Ve 30. letech minulého století se o tom mohli přesvědčit bulharští rolníci. Tehdy dorazila do této agrární země obří zásilka železných pluhů z Německa. Pole zoraná do větší hloubky a důkladněji právě železnými pluhy měla, podle očekávání, vydat větší úrodu. K překvapení všech však byla úroda téměř o polovinu nižší, přestože počasí bylo toho roku příznivé. Situace byla pro bulharské zemědělce tak vážná, že car Boris povolal do země Němce Viktora Schaubergera, který byl znám svými vynálezy a znalostí přírodních zákonitostí. Ten po sérii pokusů zjistil, že příčinou dramatického poklesu výnosu polí bylo právě použití železných pluhů a že nejvhodnějším materiálem pro obdělávání půdy je slitina mědi a cínu – bronz.

Měď je ovládána Venuší, měď způsobí, že zahrada rozkvete. Cín je kovem rolníků a zvyšuje pevnost a odolnost mědi. Pokud se do slitiny přidá ještě stopové množství stříbra (Měsíc) a zlata (Slunce), vzniká ideální slitina podporující růst rostlin a zlepšující kvalitu půdy. Toto nářadí také obohacuje půdu o měď, které je v orné půdě nedostatek.

Když začal Viktor Schauberger vyrábět v Korutanech pluhy z této slitiny, místní rolníci měli takové výnosy, že vláda výrobu těchto pluhů zakázala. Zdůvodnila to obavami z nadprodukce potravin.

Pro dnešní dobu má asi největší význam skutečnost, že půda, které se dotýkají bronzové nástroje, se začíná uzdravovat.

Slávek P.

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2311260
DnesDnes65
VčeraVčera801
Tento týdenTento týden1735
Tento měsícTento měsíc18186

Partnerské weby