Chtěl mi dát mobil znamení?

Velice ráda čtu příspěvky spisovatele Ladislava Mušky. Jeho „Okénko“ mě vždycky pozitivně naladí. V čísle 31 mě zaujalo vyprávění o mobilech. Jsem už také žena „ve věku“ a s mobilem zažívám

neuvěřitelné věci. A to nevlastním nejnovější model. Moje vnučka mi má za zlé, že si nepořídím nějaký modernější, ale já ji ujišťuji, že na esemesky a volání mi ten můj stačí. Mnohokrát se mi stalo, že zazvonil a na displeji bylo číslo mé nejlepší přítelkyně. Zavolala jsem jí zpátky a ona mě ujistila, že to je omyl. Prý mi nevolala. Situace se opakovala tak často, že už jsem pak hovor od ní nepřijímala. Před půl rokem mi zavolala její dcera, že kamarádka zemřela. Bylo to znamení? Uvažuji nad tím, že mi mobil možná dával nějaký signál, že jí mám zavolat a popovídat si s ní.

Dívala jsem se nedávno na jeden diskuzní pořad. Tématem byly různé druhy závislosti a mezi nimi i ta, kterou trpí mnoho mladých lidí. Závislost na mobilech a počítačích. Jeden ze zpovídajících odborníků uvedl, že se, podle průzkumu, u mládeže snížila závislost na alkoholu a tabáku o desítky procent. To je samozřejmě dobře. Ovšem závislost na mobilech prý hrozivě roste.

Růžena C., jižní Čechy

Planety radí i varují

Předplaťte si nás

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

2072296
DnesDnes384
VčeraVčera1074
Tento týdenTento týden4744
Tento měsícTento měsíc19332

Partnerské weby