Pro někoho jsou drahé kameny šperkem, který dokáže podtrhnout osobnost, pro jiného zázrak přírody, co pozitivně ovlivňuje zdraví. Jestliže si právě teď na žádný konkrétní zdravotní problém nestěžujete, můžete si kámen vybrat podle postavení hvězd a data narození, tedy podle vašeho znamení.
Beran, jehož rozum je řízen nadšení m, má pro svoje znamení vyhrazený ametyst, avanturín, safír, tygří oko. Kameny prakticky založeného a solidního Býka jsou růženín, achát, smaragd, amazonit, malachit.

Bystrý a zvídavý Blíženec by si měl pořídit smaragd, azurit, tygří oko, topaz, jantar. Citlivý a jemný Rak udělá dobře, když se poohlédne po růženínu, perlách, korálu, onyxu, jaspisu, opálu, chalcedonu. Schopný a sebevědomý Lev by měl sáhnout po karneolu, diamantu, jaspisu, jantaru, rubínu či citrínu a granátu. Pro analytické Panny jsou rezervované citrín, chryzolit, ametyst, karneol, sodalit, tygří oko. Tolerantní a ke všemu otevřené Váhy se přikloní k akvamarínu, modrému safíru, turmalínu, růženínu, jadeitu, perlám a akvamarínu.

Předvídaví Štíři mají na výběr mezi rubínem, jantarem, topazem malachitem, turmalínem, achátem, či granátem. Upřímným a svobodomyslným Střelcům lze doporučit chryzopras, rubín, hematit, sodalit, aventurín, topaz, chalcedon. Ke konzervativnínu a přemýšlivému Kozorohu se bude hodit granát, černá perla, malachit, onyx, turmalín, křišťál a jaspis. K novátorskému, vynalézavému a důmyslnému Vodnáři se bude hodit zirkon, ametyst, citrín, fluorit, safír, topaz či křišťál. Ryba se spirituálními schopnostmi, intuicí se bude dobře cítit v blízkosti jaspisu, vltavínu, jadeitu, opálu, akvamarínu, fluoritu.
(pru)
 

Planety radí i varují

Předplaťte si nás

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

2101321
DnesDnes563
VčeraVčera992
Tento týdenTento týden1555
Tento měsícTento měsíc23107

Partnerské weby