Čarodějné praktiky odedávna sloužily mimo jiné k dosažení bohatství a úspěchu, na podporu snah o povýšení, postup v kariéře. I v současné době se lidé obracejí k rituálům a talismanům, které jim mají dodat povzbuzení, pomoci překonat případné překážky…

Traduje se, že s kariérou člověku

mohou významně pomoci například bohové Hermes (cestování, prodej, komunikace) nebo Jupiter (podnikání, management, právo), bohyně Brighid (řemesla), Fortuna (prosperita) a Rosmerta (prosperita)…

Zajistit pracovní úspěch nám prý pomáhají tyto stromy a byliny: cedr a skořice (zaměstnání), mochna zlatá (peníze), levandule (pokoj v práci), muškátový oříšek (štěstí)…

Ke kariéře se pojí dle tradice oranžová barva a cennými pomocníky mohou být následující kameny: ametyst (klid v kanceláři), azurit (kreativita), karneol (pracovní pohovory), citrín (koncentrace), zlato (vyjednávání), medový kalcit (ostrost ducha), oranžový kalcit (pohovory)…

K prosperitě se vážou barva zelená a kameny jantar, avanturín, nefrit, malachit, smaragd, dendritický achát…

Chcete moc kouzel vyzkoušet? O pár rad a tipů ze svého receptáře se s námi podělila čarodějka Selena Silverwind, která momentálně žije a působí v Los Angeles.

+ Kouzlo pro získání nové práce nebo povýšení

Budete potřebovat cedrovou vonnou tyčinku, cedrový nebo skořicový esenciální olej, oranžovou svíčku, pergamen, pero, symbol práce, kterou chcete vykonávat (lze použít i kámen karneol, pokud nenajdete symbol, který lze použít jako amulet a je malý, aby se vám vešel do kapsy či kabelky).

Postup: Zapalte vonnou tyčinku a požádejte o pomoc a podporu některého z bohů či bohyň. Svíčku potřete esenciálním olejem a zapalte ji. Na pergamen napište charakter a vlastnosti práce, kterou chcete získat, přidejte datum, odkdy chcete začít, kdy chcete nastoupit. Vezměte do ruky symbol práce a nabijte ho slovy: „Nabíjím tento symbol, aby mě vedl do zaměstnání, které pro mě bude správné. Dodá mi sebedůvěru k jednání s mým příštím zaměstnavatelem.“

Následně si vizualizujte, jak žádáte o místo nebo jdete na pohovor a místo získáváte. Boha, či bohyni, které jste požádali o pomoc, propusťte a poděkujte jim. Svíčku i vonnou tyčinku nechte dohořet. Symbol kariéry noste následně stále u sebe, dokud místo nenajdete a nebudete mít jistotu, že se v novém místě udržíte.

Své postavení a funkci můžete poté v zaměstnání chránit tím, že u sebe budete nosit kámen ametyst, nebo malý sáček s levandulí.

Pomoci vám mohou rovněž lektvary sebedůvěry a kariéry, jimiž se potírají svíce, které se pak zapálí, nebo se nalijí večer před pohovorem či důležitým jednáním do aromalampy.

Olej sebedůvěry (spojen se svíčkou žluté barvy)

Smíchejte 30 ml mandlového oleje, tři kapky pomerančového esenciálního oleje, tři kapky oleje z aloisie trojlisté a tři kapky levandulového oleje.

Olej kariéry (spojen se svíčkou oranžové barvy)

Smíchejte 30 ml mandlového oleje, tři kapky cedrového oleje, dvě kapky skořicového oleje, jednu kapku oleje z muškátového oříšku.

Jinou možností jsou pleťová voda, čaj nebo kadidlo.

Pleťová voda sebedůvěry

Potřete si jí ruce nebo tělo pokaždé, když svou odvahu nebo sebedůvěru potřebujete povzbudit.

Potřebujete 250 ml pleťové vody bez vůně, šest kapek oleje z květů pomeranče, šest kapek oleje z aloisie trojlisté, čtyři kapky levandulového oleje, půl lžičky medu.

Čaj sebedůvěry

Pije se zásadně ze žlutého hrníčku, udělat si ho můžete vždy, když potřebujete zvýšit pocit sebedůvěry (zvláště v případě zhroucení, ztráty zaměstnání, špatném ohodnocení). Dvě lžíce směsi se louhují po dobu pěti minut ve 250 ml horké vody.

Smíchejte dvě lžíce sušené pomerančové kůry, jednu lžíci citronové trávy, jednu lžičku sušených levandulových výhonků, půl lžičky sušeného heřmánku.

Kadidlo kariéry

Vonná směs se pálí ráno před důležitým pohovorem nebo jednáním.

Smíchejte dvě lžíce cedrových hoblin, dvě lžíce santalového dřeva, jednu lžičku skořice, jednu lžičku muškátového oříšku a dvě lžičky mochny.

+ Kouzlo pro bohatství a prosperitu

Je doporučeno dělat ho v neděli nebo ve čtvrtek. Potřebujete na něj vonné tyčinky z mochny, zelenou svíčku, esenciální olej z pačuli, symbol prosperity (může jím být soška Ganéši, figurka žáby, lva či prasátka, soška čínského draka), bankovku jakékoli hodnoty.

Zapalte vonnou tyčinku, přizvěte některého z bohů či bohyň prosperity, aby se k vám připojili v tomto rituálu a pomohli vám.  Potřete esenciálním olejem svíčku a zapalte ji. Vezměte do ruky symbol a proneste následující slova: „Nabíjím tento symbol a zvu prosperitu do svého života. Toto je strážce mého bohatství.“ Držte symbol oběma rukama a představujte si, jak jste bohatí a pomáháte druhým. Esenciálním olejem nakreslete na bankovku pentakl. Pak symbol položte na tuto bankovku a řekněte: „Daří se mi. Můj život je plný hojnosti a pokoje. Ať to nikomu neuškodí, ať se tak stane.“ Propusťte boha či bohyni, které jste si přivolali na pomoc. Svíčku i tyčinku nechte dohořet. Symbol prosperity i bankovka by měly zůstat u vás doma, v zóně bohatství podle feng shui (na jihovýchodě).

Pomoci vám mohou i lektvary, kadidlo nebo čaj prosperity a hojnosti.

Pleťová voda prosperity

Používá se k potření pokožky těla v případě, že jdete žádat o zvýšení platu, půjčku nebo sjednáváte důležitý kontrakt.

Smíchejte 250 ml pleťové vody bez vůně, dvě kapky vanilkového oleje, 14 kapek pomerančového oleje, šest kapek z mochny.

Kadidlo pro rychlou finanční pomoc

Kadidlo se zapaluje v případě, že potřebujete naléhavě finance, zajistit si půjčku.

Jedna lžička  kašti bělavé se smíchá s půl lžičkou skořice a půl lžičkou muškátového oříšku.

Čaj prosperity

Pije se ze zlatého nebo zeleného hrníčku před žádostí o zvýšení platu, před žádostí o půjčku nebo sjednáváním většího kontraktu. Ve 250 ml horké vody se louhují dvě lžíce směsi po dobu pěti minut.

Smíchejte dvě lžíce sušené pomerančové kůry, jednu lžíci sušené meduňky, půl lžičky skořice, jednu lžičku celého hřebíčku, půl lžičky muškátového oříšku a půl lžičky kozlíku lékařského.

Olej pro rychlou finanční záplatu

Používá se v případě, že potřebujete rychlou finanční pomoc. Olejem lze vystříkat kancelář nebo domácnost, potírá se jím zelená svíce před zapálením, nebo se dává do aromalampy.

Smíchejte 30 ml mandlového oleje, pět kapek oleje z mochny, pět kapek cedrového a dvě kapky skořicového oleje.

Olej proti dluhům

Chystáte-li se splatit dluhy, přidejte tento olej do aromalampy, nebo jím potřete zelenou svíčku, kterou necháte zapálenou při vracení dluhu. Olej také můžete stříknout na účty. Měl by zajistit, abyste se do dalších dluhů nedostali.

Smíchejte 30 ml mandlového oleje, pět kapek oleje z kašti bělavé, pět kapek oleje z mochny zlaté a dvě kapky oleje z pačuli.

(xar)

Planety radí i varují

Předplaťte si nás

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

2073034
DnesDnes116
VčeraVčera1006
Tento týdenTento týden5482
Tento měsícTento měsíc20070

Partnerské weby