O tom, že bylinky mají dnes své nezastupitelné místo v našich domácnostech, asi nikdo nepochybuje. Nejen na dochucení pokrmů, ale i pro příznivé účinky na naše zdraví. A nemusí jít o žádné exotické rostliny. Víte ale, na co je dobrý třeba kerblík?

Nepostradatelná je v kuchyni určitě petržel, která různé pokrmy nejen dochutí, ale také ozdobí. V lidovém léčitelství je velmi oblíbená pro svou schopnost snížovat krevní tlak, má pozitivní vliv na trávení a poradí si se střevními parazity. Má údajně i afrodiziakální účinky.

Stejně populární je pažitka, která je plná vitaminů B a C, ale je také zdrojem vápníku, draslíku či sodíku apod. Podporuje trávení a působí protizánětlivě. Čerstvá má v kuchyni široké uplatnění, dá se jí posypat chléb s máslem či dochutit polévka, přidává se do salátů nebo dresinků, zdobí se jí přílohy.

Šalvěj je výborná při ochucení různých mas a omáček, doslova divy dokáže při různých zánětech dutiny ústní, čistí krev, šalvějový čaj mírní návaly při menopauze žen.

Mezi dnes již trochu opomíjené bylinky patří kerblík, který dokáže výborně dochutit polévky, omáčky i maso. V lidové medicíně se využívá při očistných jarních kúrách, při nichž napomáhá tělu zbavit se škodlivin, pročišťuje krev.

(luv)

Planety radí i varují

Předplaťte si nás

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

2072849
DnesDnes937
VčeraVčera1074
Tento týdenTento týden5297
Tento měsícTento měsíc19885

Partnerské weby