Patří mezi nejstarší způsob léčení. O tom, že bolest nemocného místa zmizí dřív, bude-li se třít, věděli už staří Egypťané. Povzbuzující účinek masáží považovali za jedinečnou terapii Asyřané, Peršané i Řekové. V současné době existuje celá řada druhů masáží. Pomáhají tělu zbavit se bolesti, ale je to také

báječná relaxace po náročném dni, ve stresovém období, po vyčerpávajících aktivitách. Proč si masáž dopřát? Čas příjemně strávený na masážním lehátku zklidní mysl, zvýší koncentraci, odstraní svalové napětí. Pomáhá odstranit toxiny, zlepšit dýchání, dokáže dodat dobrou náladu.

Není masáž jako masáž

Víte, kterou masáž zvolit? Cílem klasické masáže je vyvolat stav maximálního uvolnění, odstranit svalové křeče. Velmi účinná je při bolestech zad souvisejících se životním stylem, při nemocech pohybového aparátu. Dopřát by si ji měli lidé, kteří žijí v permanentním stresu, v psychickém napětí, prožívají citové trauma, partnerskou krizi. Klasická masáž je také doporučována při pooperačních a poúrazových stavech, pro hojení jizev, je vhodná pro všechny věkové kategorie včetně dětí.

Jste v neustálé časové tísni, pod častým psychickým tlakem, prožíváte každodenní shon? Úkolem sportovní a relaxační masáže je dodat energii. Správná masáž by neměla bolet, ideální je kombinace jemného hlazení a hlubší masáže v případě namožených svalů. Zlepšuje krevní oběh a látkovou výměnu, pomáhá udržovat tělesnou i duševní kondici. Také přispívá ke zlepšení celkového vzhledu, stavu kůže.

Jste ztuhlí dlouhým sezením v kanceláři? Máte málo pohybu? Často vás bolí hlava, záda, celé tělo? Thajská masáž přináší celkovou psychickou i fyzickou úlevu. Spočívá v působení síly na tlakové body, uvolňuje svaly, šlachy, chodidla, udělá dobře páteři. Říká se, že pravou thajskou masáž je nejlepší si dopřát u speciálně vyškolené Thajky, která vyrostla v thajské kultuře, v prostředí s naprosto jinou kulturou, náboženstvím, výchovou a také odlišnou úctou k tělu a duši. Teplické Sanatorium Europa nabízí několik druhů thajských masáží z rukou rodilé thajské masérky, jejíž umění je klienty skvěle hodnoceno.

Manuální lymfodrenáž je jedinečná hmatová technika, která má vynikající ozdravný účinek, vylaďuje psychický stav člověka, blahodárně působí na nervovou soustavu. Jemné doteky masérky se postarají o regeneraci vnitřních orgánů, posílení imunity, zlepšení chronických onemocnění, ale také o úpravu hmotnosti při nadváze.

Kdy není vhodná

Relaxace pomocí masážní terapie není vhodná v době akutní infekční choroby, při potížích s křečovými žilami, nádorovém onemocnění, při problémech s krevním tlakem, se srdcem. Konzultovat by ji se svým ošetřujícím lékařem měli i lidé například s cukrovkou, epilepsií, případně těhotné ženy.

(pru)

DODATEK

Kam na masáž zajít? Pokud vás zajímají postupy a účinky vybrané procedury, nebojte se zeptat. Ověřeným tipem je Sanatorium Europa Teplice. Kontakt: + 420 603 501 306, + 420 472 742 253, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2315921
DnesDnes725
VčeraVčera800
Tento týdenTento týden725
Tento měsícTento měsíc22847

Partnerské weby