Proč jsou vlasy v létě vysušené, lámavé a bez lesku? Zatěžuje je nejen chlór z bazénů, mořská sůl, písek a vítr, ale především slunce. Sluneční záření totiž poškozuje vnější vrstvu, která vlasy obaluje. Právě tato vrstva

je chrání před poškozením. UV paprsky pak ve vlasech ničí pigment melanin, což se projevuje jejich zhoršenou kvalitou. V létě proto vlasy potřebují speciální péči.

Mytí je důležité

Péče o vlasy začíná jejich mytím. Kvalitní šampon obsahuje jemné mycí látky, které dávají vlasům lesk a umožňují jejich snadné česání. Dobře pění a myje, nesmí však příliš odmašťovat. Na trhu lze vybírat i speciální šampony pro vlasy namáhané sluncem. Při mytí postupujeme tak, že nalijeme trochu šamponu na ruce a vetřeme jej do namočených vlasů. Jemně masírujeme pokožku hlavy, pak ji důkladně opláchneme a opatrně osušíme vlasy ručníkem.

Nezatěžujte vlasy

Po umytí je vhodné aplikovat na vlasy vlasovou kúru nebo zábal podle typu kadeří. Látky z těchto procedur potahují každý jednotlivý vlas ochranným filtrem, vlasy tak získávají zdravý vzhled. Běžné stylingové přípravky je dobré vyměnit za produkty s ochrannými složkami určenými přímo na pobyt na slunci. Měly by obsahovat hydratační složky, které zabrání vysušování kadeří.

Příroda pomáhá

Ve starých herbářích najdeme spoustu rad, jak o vlasy pečovat. K oblíbeným rostlinám našich předků patřily například kořen lopuchu, kopřivy, bříza a přeslička. Přímo v šamponech se využívají heřmánek, květ slézu a lípy, které potlačují podráždění pokožky. Šalvějový extrakt chrání bílé vlasy před žlutým nádechem. Kdo má lupy, měl by vyzkoušet listy podbělu, při padání vlasů vrbovou kůru a tymián. Na suché vlasy a poškozené konce má blahodárný účinek olej z avokáda. Jednou za dva týdny se vyplatí vlasům dopřát olivový zábal. Olivový olej naneseme na vlasy a necháme půl hodiny působit. Pak je umyjeme obvyklým způsobem.

(es)

Planety radí i varují

Předplaťte si nás

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

1950567
DnesDnes149
VčeraVčera940
Tento týdenTento týden1920
Tento měsícTento měsíc20222

Partnerské weby