Také patříte k těm, pro něž je prvořadý módní vzhled, super model bot? Ve chvíli, kdy si v prodejně zkoušíte nové střevíce, nemyslíte příliš na to, zda se vám v nich bude chodit pohodlně? Lodičky na vysokém podpatku sice

přispívají k sexy postavě, ale představují určitá zdravotní rizika. Podle ortopedů se mohou podepisovat na bolestech zad, zkracování Achillovy šlachy, hrozit deformací nohy s tvorbou tak zvaných kladívkových prstů nebo vybočeného palce. Vedle toho se život na vysoké noze podepisuje na bolestech kolen, kyčlí či vzniku křečových žil.

Aby byly nohy v kondici, správná obuv by měla sedět jako ulitá, umožňovat prstům dostatečný prostor, nikde netlačit. Nepodceňujte kvalitu použitého materiálu. Měl by noze umožnit dýchat a přizpůsobit se případným drobným vybočením. Při nákupu je důležité si boty, celý pár vyzkoušet. Nespoléhejte na velikost uvedenou na víku krabice. Vhodnějším časem pro nákup jsou odpolední hodiny, neboť noha je po celodenním chození objemnější. Mohlo by se totiž stát, že pořízená v ranních hodinách, kdy je noha užší, vás bude tlačit. Zvláštní pozornost věnujte volbě sportovní obuvi - například tenisek na běh, chůzi, sálové sporty. Výrobci přizpůsobili jejich tvar a tvrdost podrážky účelu, na který jsou určené.

Součástí péče o zdravé nohy je pedikúra. Připravte pro ně příjemnou koupel v teplé vodě, do níž nasypte speciální sůl nebo bylinkový odvar ze šalvěje, levandule či třezalky. Ponořte do ní nohy alespoň na čtvrt hodiny. Pak nehty ostříhejte, ošetřete pilníkem, odstraňte ztvrdlou kůži pomocí pemzy či speciálního struhadla. Na závěr dopřejte nohám jemnou masáž a natřete je výživným krémem.

(se)

Planety radí i varují

Předplaťte si nás

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

1897730
DnesDnes235
VčeraVčera646
Tento týdenTento týden235
Tento měsícTento měsíc16158

Partnerské weby