Jak si zjednodušit práci v domácnosti? Nechte se inspirovat některými osvědčenými vychytávkami a fígly.

+ Rozvařily se vám brambory určené na kaši? Zachránit ji můžete tak, že do ní vmícháte sníh z jednoho bílku. Směs pak vlijte do zapékací formy a zapečte v troubě.

+ Žvýkačku nalepenou na

koberec odstraníte tak, že ji řádně promastíte koupelovým olejem.

+ Aby se vám pečivo z odpalovaného těsta při pečení nerozpadlo, neotvírejte po dobu dvaceti minut dvířka trouby.

+ Zbytek lepidla, který vám ukápl na nábytek a ztuhl, násilím neškrábejte. Zkuste použít rostlinný olej, kterým lepidlo přetřete, chvíli počkejte, a pak půjde bez následků odstranit.

+ Aby se tuk při smažení nepřipaloval, přidejte do něj kolečko syrové mrkve.

+ Řezané květiny vydrží ve váze mnohem déle, jestliže do vody vhodíte nakrájený brambor. Ale pozor, stonky nesmějí s bramborem přijít do styku.

+ Karbanátkům z mletého masa dáte jinou chuť, jestliže do směsi přidáte nastrouhaný parmezán. Jinou variantou může být trocha hořčice či nastrouhaného křenu.

+ Saláty jsou chutnější, když se připraví s rozpuštěným máslem místo s olejem. Okurkový salát se stane stravitelnější, spaří-li se okrájená okurka vařící vodou, poté polije studenou a teprve potom se nakrájí či nastrouhá.

+ Chcete, aby vaše koupelna příjemně voněla? Místo přípravků ve spreji z drogerie vyzkoušejte nakapat na smotek vaty trochu citronového oleje. Menší prostor pěkně provoní a osvěží.

+ Stříbro nezčerná, je-li uloženo v mouce.

+ Připálili jste hrnec? Nebudete tomu věřit, ale cola vám pomůže se spáleninou. Nalijte trochu sladké tekutiny do hrnce, postavte na sporák a přiveďte k varu. Po chvíli vaření by mělo být po problému.

(se)

Planety radí i varují

Předplaťte si nás

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

1919899
DnesDnes219
VčeraVčera807
Tento týdenTento týden219
Tento měsícTento měsíc16239

Partnerské weby