Jak si zjednodušit práci v domácnosti? Nechte se inspirovat některými osvědčenými vychytávkami a fígly.

+ Máte rádi guláš? Zkuste ho někdy ozvláštnit

žampiony, dodají mu výbornou chuť. Aby se v omáčce nerozvařily, přidejte je k masu teprve deset minut před dovařením.

+ Chcete navrátit zářivou bělost bavlněných ponožek? „Uvařte“ je v hrnci s vodou s několika plátky citronu.

+ Uvadá vaše pokojová květina před očima? Než se ji rozhodnete vyhodit, dejte jí ještě šanci. Přesaďte zeleň do jiného, alespoň o několik centimetrů většího květináče s čerstvou zeminou a nezapomeňte zalít odstátou vodou.

+ Víte, proč je lepší rybu solit nebo kořenit bylinkami těsně před zpracováním? Sůl ji připravuje o tekutiny a tím i minerální látky, maso se vysušuje.

+ Lepidlo se v domácnosti vždycky hodí. Když není po ruce, skvělým pomocníkem může být vaječný žloutek. Ušlehá se z něho sníh, který se nechá roztéct a pak ho lze použít třeba na lepení skla nebo porcelánu.

+ Nakupujete-li bazalku, dbejte na to, aby listy intenzivně voněly. Pokud tomu tak není, je to známkou toho, že není čerstvá.

+ Aby se sýr při strouhání nelepil na struhadlo, potřete ho nejdříve olejem, pak se i lépe myje.

+ Vyzkoušejte postup profesionálů, kteří máslový krém šlehají místo do kruhu do osmičky. Krém se tak nebude usazovat na stěnách mísy.

+ Máte vysoké stěny? Strop můžete opticky snížit, pokud ho natřete při malování stejnou barvou jako stěny nebo o tón až dva tmavší. Podobného účinku dosáhnete, když asi dvacet centimetrů pod stropem pořídíte dělící linku vedenou horizontálně o něco tmavší barvou než je malba, ale v harmonizujícím tónu.

+ Aby si med zachoval vysokou kvalitu, je důležitý způsob skladování. Měl by se uchovávat v důkladně uzavřených neprůhledných sklenicích na tmavém místě, v suchu, při nižších teplotách, přibližně kolem 15 °C.

(se)

Planety radí i varují

Předplaťte si nás

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

2011432
DnesDnes50
VčeraVčera727
Tento týdenTento týden1512
Tento měsícTento měsíc7757

Partnerské weby