Jak si zjednodušit práci v domácnosti? Nechte se inspirovat některými osvědčenými fígly.

+ Efektivně pečovat o nábytek, na němž

se usazuje vrstva prachu a zároveň mu dodá krásný lesk, umožní dětský ubrousek napuštěný výživným olejíčkem. Jediným pohybem se zbavíte prachu a ještě bude dřevo lehce naolejované.

+ Pokud potřebujete dochutit pokrm jen několika kapkami citronové šťávy, nemusíte citron překrajovat, ale udělejte do něj malý otvor třeba párátkem. Jestliže chcete z citronu získat více šťávy, před rozříznutím ho prohřejte nebo promačkejte.

+ Aby lakované boty získaly opět krásný lesk, stačí je přetřít bavlněným hadříkem, na nějž kápnete trochu olivového oleje.

+ Starší a poněkud změklá hlávka zelí jde špatně krouhat na nudličky. Není nic jednoduššího, než hlávku uložit asi na půl hodiny do mrazáku. Potom se dá bez problémů krájet, krouhat nebo strouhat.

+ Nedaří se vám vyšlehat tuhý sníh z bílků? Důvodem může být staré vejce. Vždy musí být čerstvé, nikdy by se k bílku neměl připlést ani kousek žloutku. Cukr je třeba přidávat postupně, po malých částech a opatrně zašlehat.

+ Víte, že se karbanátky propečou rovnoměrněji, když před smažením uděláte do středu masové placičky dolíček?

+ Aby měly pokojové rostliny krásně lesklé listy, zkuste je někdy omýt mlékem smíchaným s vodou v poměru 1 : 1.

+ Je vám nepříjemné intenzivní aroma kůže u nové kabelky? Když do ní vstříknete pár kapek oblíbené voňavky, hezky se rozvoní hned, jak ji otevřete.

+ Míchaná vajíčka budou nadýchanější, když je syrová rozkvedláte s trochu perlivé minerálky.

+ Suchým ořechům lze vrátit šťavnatost a chuť. Namočte staré ořechy na dobu pěti až šesti dnů do slabě osolené vody. Působením soli zmizí jejich tříselná příchuť, voda pronikne skořepinou až k jádru, které změkne a zduří. Jestliže ořech rozbijete, přesvědčíte se, že slupku z jádra je možné stáhnout právě tak lehce, jako u ořechů zcela čerstvých a chuť jader je jemná a sladká.

(se)

Planety radí i varují

Předplaťte si nás

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

2010369
DnesDnes449
VčeraVčera737
Tento týdenTento týden449
Tento měsícTento měsíc6694

Partnerské weby