Předplaďte si nás

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 
1611565
DnesDnes867
VčeraVčera1248
Tento týdenTento týden2115
Tento měsícTento měsíc22161

Spiritismus, magie, čarování

Magický kov univerzální moudrosti

Zlato bylo vždycky opředené mnoha legendami. Pyšní se jím mocní z celého světa, svoje místo mělo kdysi dávno nejen ve starém Egyptě, kde se to v hrobkách faraonů zlatem jen blyštělo. Ale hlavně zlato podporuje ducha na

cestě k univerzální moudrosti a podle mágů má být i zárukou nesmrtelnosti.

Zlato má odstraňovat vše, co není v souladu s naší pravou podstatou. Jde o barvu univerzální lásky (i andělské vlasy jsou zobrazovány většinou ve zlaté barvě), zlatá barva zastupuje velkorysost a šlechetnost, harmonizuje a regeneruje vnitřní síly našeho těla, zmírňuje napětí a pomáhá nám ovládat emoce.

Egypťané vyvinuli metody k účinné těžbě zlata z křemenných žil. Horninu obsahující zlatou rudu drtili na prach a míchali s vodou. Vzniklý kal přelévali do speciálních nádrží, kde se zachytával sediment a hromadilo zlato. Pro egyptské faraony byly základními šperky tzv. wesech (límcové okruží), náramky a amulet, který nosili zavěšený na prsou. Měl ochrannou moc.

Z Evropy pocházejí první nálezy zpracovaného zlata z 5. tisíciletí před naším letopočtem. Snaha získat co nejvíce zlata ovlivňovala i zahraniční politiku. Zlatá ložiska byla důvodem k vypuknutí například druhé punské války. Zlato se dosud dává nevěstám jako věno v arabských zemích. Pro tyto příležitosti se nakupuje zlato po kilogramech na speciálních trzích.

(nag)

Planety radí i varují

E-Shop

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

Počasí Ústí nad Labem - Slunečno.cz

Partnerské weby