Je jisté, že kámen není jen mrtvá hmota. Již ve 4. tisíciletí před Kristem byly mezi Sumery oblíbeny takzvané zázračné kameny, které lidem přinášely štěstí a pozitivní energii. A i staří Keltové věřili v léčivou moc kam enů. Své nemocné pokládali na noc na zem s roztaženýma rukama a obkládali jejich chorá těla kameny a kamínky (kameny byly voleny dle projevů nemoci a typu bolestí). Kamenný obal nemoc „vytáhl“.

Experimenty prokázaly, že kameny umí pracovat s energiemi - mohou je pohlcovat, transformovat i vysílat. To, jak působí na člověka, ovlivňují jejich přírodní vlastnosti a vibrace. Ty jsou dané zejména tím, jak kámen vznikl, jeho tvarem, mikroskopickým složením horniny a podobně. Kameny zkrátka mohou mít esoterické, duchovní i léčitelské vlastnosti. Podstata všeho tkví v tom, že jsou složeny z atomů, které neustále kmitají, čímž se do okolí uvolňuje určitá energie. Tato oscilace působí jako neviditelný magnet na lidské tělo, dokáže uvolnit blokády a tím mírnit různé druhy potíží. V každém druhu kamene přitom kmitají atomy specifickým způsobem, proto jsou jejich účinky odlišné.

O magické moci kamenů se letos na vlastní kůži přesvědčil i polský instalatér Jacek Slominski a převrátilo mu to život naruby. Na záhadný kámen narazil, když pracoval na kanalizaci pod svým vlastním domem. Kámen tam ležel snad stovky let a podle slov šťastného nálezce má na jedné straně vyrytý symbol připomínající velké písmeno Z. Jacek Slominski tvrdí, že v okamžiku, kdy se zvědavě kamene dotkl, pocítil neuvěřitelný příliv energie a téměř okamžitě ho přestala trápit bolavá záda, která si přitom léčil již několik let. A z instalatéra se tak doslova ze dne na den stal léčitel. Lidé jezdí k jeho domu v Bialystoku i z míst vzdálených stovky kilometrů, aby se za poplatek mohli zvláštního kamene dotknout. Všichni se shodují v tom, že z něj vyvěrá léčivá energie.
(cul)


 

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2318286
DnesDnes940
VčeraVčera1226
Tento týdenTento týden3090
Tento měsícTento měsíc25212

Partnerské weby

apartman banner