Reflexní masáž nohou vrací tělo do rovnováhy, posiluje krevní oběh,až osmkrát dokáže zrychlit cirkulaci krve a pomáhá rozpustit krystaly kyseliny močové. Předchází bolestem hlavy, astmatu, zánětům dutin, migrénám, odstraňuje napětí a zmírňuje dopady stresu. Pokud

však trpíte bércovými vředy, máte rozpraskané paty, trpíte plísněmi, mokvavým ekzémem či jiným onemocněním nohou, budete si muset reflexní masáže odpustit.

Jak postupovat při automasáži nohou?

Lidské tělo se na chodidlo promítá v embryonální poloze. Pravostranné orgány se zobrazují na pravé noze a levostranné na noze levé. Začínáme pravou nohou a po komplexní masáži pokračujeme levou nohou. Každý proces opakujeme až desetkrát. Přibližně po pětiminutové laické terapii se chodidla „probudí“ a systémy i orgány v těle začnou lépe komunikovat a spolupracovat. Při masáži postupujeme ve čtyřech krocích:

1. Tak zvaný „sendvič“. Nohu uchopíme do dlaní a chvíli držíme. Pak ji jemně hladíme, abychom stimulovali krevní oběh a zahřáli ji. Poté ji přiměřeným tlakem masírujeme od špičky ke kotníku a vracíme se zpět k prstům.

2. Uvolnění chodidel a kloubů. Jednou rukou podepřeme nohu za kotníkem a patou. Druhou ruku použijeme k uchopení chodidla zespoda a nohou pomalu otáčíme v kotníku do obou směrů.

3. Mačkání a mnutí prstů u nohou. Uchopíme nohu pevně za patu a druhou rukou postupně masírujeme a protahujeme jeden prst po druhém. Začneme u kořene palce – silným pomalým pohybem zataháme za prst, kloužeme prsty směrem ke špičce palce a zpět ke kořeni. Stejným způsobem postupujeme u všech prstů, až dojdeme k malíčku, a zase se vracíme zpátky.

4. Masírování nožní klenby z vnější i vnitřní strany. Jednou rukou uchopíme nohu pevně za patu, dlaní druhé ruky tlakem přecházíme od palce ke kotníku a zpět.

(luv)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2279722
DnesDnes57
VčeraVčera780
Tento týdenTento týden4177
Tento měsícTento měsíc11971

Partnerské weby