Naši předci tvrdili, že dokáže vyléčit všechny neduhy. Výhoda je v tom, že jako přírodní léčivo je vždy po ruce, neboť se určitě najde v každé špíži. Bez cibule by se totiž neobešel takřka žádný z pokrmů. Na jídelníčku by se měla objevovat co nejčastěji. Ať už v syrovém stavu, nastrouhaná, krájená nebo

konzumovaná v teplých a studených pokrmech pomáhá předcházet stáří. Obsahuje řadu biologicky hodnotných látek, jako například vitamin C, vitaminy skupiny B, bílkoviny, draslík, dále karoten, kyselinu pantothenovou a mnohé další.

V čem nám může cibule ulevit? Z najemno pokrájené a oslazené medem se po čtyřiadvaceti hodinách stane skvělý sirup, který se užívá při rýmě dvě až pět lžiček denně. Cibulová šťáva poslouží i v případě kašle nebo žaludečního kataru. Příznivě ovlivňuje činnost štítné žlázy, uklidňuje nervy, přisuzuje se jí močopudný účinek. Působí preventivně proti infekcím dýchacích cest, pozitivní vliv má na močový měchýř a ledvinové cesty. Tato nejstarší zelenina s antibakteriálními, antibiotickými a antialergickými účinky posiluje imunitní systém. V podobě kašičky cibuli používaly zkušené bylinářky na rány, jizvy, při omrzlinách nebo popáleninách. Nastrouhaná syrová cibule aplikovaná na spánkovou oblast dokáže zmírnit migrénu, ulevit revmatickým bolestem. Při průjmu doporučují lidoví léčitelé vařit cibulovou slupku a výluh před užíváním mírně osladit medem. Cibule je často označována jako všelék, neboť také snižuje hladinu cukru v krvi, pročišťuje organismus, podporuje tvorbu krve a má protirakovinný účinek.

(map)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2280241
DnesDnes576
VčeraVčera780
Tento týdenTento týden4696
Tento měsícTento měsíc12490

Partnerské weby