Žlučové kameny vznikají v důsledku poruchy látkové výměny, dlouhodobých stravovacích prohřešků, nesprávného pitného režimu. Kdo si říká, že žlučník nepotřebuje zvláštní pozornost, měl by přehodnotit svůj postoj, neboť průběžné odtékání žluče do dvanáctníku a střeva po

odstranění žlučníku se dává do souvislosti se zvýšeným (až dvojnásobným) rizikem rakoviny střeva. Žluč je též ve žlučníku aktivně upravována, dochází k jejímu okyselení a zahuštění, a tak se od žluči produkované játry zásadně liší! Mnohé moderní léky na rozpouštění žlučových kamenů ale enormně zvyšují hladinu cholesterolu.

Kaménky ve žlučníku patří k nejčastějším onemocněním vyššího věku, v České republice se najde u čtyřiceti procent žen nad 40 let věku a u šestnácti procent mužů. Bolestivé jsou hlavně ty kaménky, které se ze žlučníku pohybují vývody. V takových případech má nemocný záchvaty žlučové koliky (prudká bolest v podjaterní krajině).

Hlavní riziko je při pohybu kaménku, pokud se zaklesne v některém zúžení nebo pokud poškodí stěnu žlučníku nebo vývodu. Žlučové kaménky mohou také úplně ucpat žlučové cesty, čímž zabrání odtoku žluči a někdy i šťávy slinivky břišní. Hromadění těchto šťáv může způsobit další poškození, například jater.

Osvědčená kúra

V drogerii koupíte hořkou sůl, která je známá také pod názvy Síran hořečnatý, Epsomská sůl nebo Glauberova sůl. Čtyři lžíce soli rozpustíte v 800 ml vody. Připravíte si šťávu ze tří grapefruitů (190 ml) a 125 ml olivového kvalitního oleje. Šťávu z grepů smícháte s olejem. Postup kúry je následující: ve 14.00 hodin přestanete jíst, v 18.00 hodin vypijete 2 dcl vody se solí, ve 20.00 hodin vypijete 2 dcl vody se solí, ve 22.00 hodin vypijete nápoj z grepů a oleje a ulehnete do postele. Ráno v 6.00 vypijete 2 dcl vody se solí a v 8.00 hodin vypijete poslední 2 dcl vody se solí. Tím dojde k vypuzení změknutých kamenů a balastu ze žlučových cest a žlučníku.

Pozor, kúru je možné absolvovat pouze tehdy, pokud nemáte vážné zdravotní problémy či bolesti vyžadující akutní lékařské ošetření.

(nag)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2318250
DnesDnes904
VčeraVčera1226
Tento týdenTento týden3054
Tento měsícTento měsíc25176

Partnerské weby

apartman banner