Zasněžená krajina vypadá velmi romanticky, procházka přírodou zahalenou do bílého hávu nepostrádá jisté kouzlo. Její bílá barva navozuje pocit čistoty, symbolizuje příslib nových začátků. A věřte, že sníh a led mají odedávna své

místo i v magii. Jsou totiž jen jiným skupenstvím vody, v rámci magických rituálů tedy mají podobné účinky.

Voda má ženskou polaritu, je nezbytná k životu, ale může život i vzít. Je někdy poddajná a tvárná, jindy dravá a nespoutaná. Led je nehybný, pevný a odolný, ale občas i zrádný, sníh zase měkký jako náruč, která však může i dusit. Vodní živel je zkrátka velmi proměnlivý a je spojován s city, pocity a emocemi, ale také se vztahy, jež může posilovat nebo odstraňovat. Má mimo jiné funkci očistnou, která je u ledu a sněhu umocněna (lze totiž přímo pozorovat, jak v teple tají, o to intenzivněji si cosi prožít, uvědomit).

Naši předci věřili, že jim voda pomůže odplavit všechno zlé, led zmrazí to, na co nemají dostatek času, a sníh je zbaví všeho nečistého a bolestného. Pro krásu se umývali ráno za úsvitu v čerstvém sněhu a slunné zimní dny při dorůstajícím Měsíci využívali k plánování či startu nových aktivit nebo k rituálům zaměřeným na očistu.

Sníh a led ve snech

Jejich přítomnost ve snech nebývá hodnocena moc pozitivně. Záleží však vždy na konkrétních snech a souvislostech či situacích, v nichž se objevují. Obecně se říká, že jde o signál negativní stagnace, tedy pobídku k radikálním změnám, potřebu cosi ukončit.

Jak se dá se sněhem a ledem čarovat?

Několik doporučení a návodů jsme získali od kartářky a vědmy Rawenny, která má sice české kořeny, ale působí už léta v zahraničí.

+ Odstranění smutku, psychické bolesti

Do sklenky či misky nalijte trochu studené vody a připravte si špetku soli. Pomalu ji sypte do vody a míchejte po směru hodinových ručiček. Pozorujte, jak se sůl rozpouští a představujte si to, co vás trápí. Symbolicky se s tím rozlučte (nebraňte se pláči, pokud přijde). Poté přelijte vodu do nádoby, kterou lze dát do mrazáku, a tam ji také uložte a nechte zmrznout. Led posléze vyndejte a vyryjte do něj slovo NE. Vizualizujte si v té chvíli, jak od sebe smutek či trápení odvracíte. Kouskem ledu potom někde venku hoďte prudce o zem (na tvrdém povrchu), aby se rozbil.

+ Zbavení se zlozvyku

Promyslete, jaká drobnost by mohla váš návyk, s nímž bojujete, reprezentovat, případně napište klíčové slovo s ním spojené na kousek papíru. Potom naberte venku na misku nebo talířek sníh a doma do něj vložte svůj symbol. Pomyslně tam tak dáváte celý svůj problém. Představte si, že se nešvaru zbavujete, dáváte ho k ledu, jak se říká. Jak se sníh v teple rozpouští, mizí i váš zlozvyk. Na závěr ještě misku s vodou posolte, očistná moc soli účinek zesílí. Vodu venku na odlehlém místě vylijte a symbol zlozvyku zakopejte do země, aby se už nevrátil.

+Pryč s problémy

Problém, s nímž si nevíte rady, nebo momentálně nemá řešení, můžete „zmrazit“. Napište ho na papírek, který ponořte do vody a nechte v mrazničce zamrznout. Kus ledu pak venku na odlehlém místě vyhoďte. Pamatujte však, že jde pouze o dočasné „odstavení“ problému, dříve nebo později ho budete muset stejně dořešit. Chcete-li naopak nějaký problém, který stagnuje, dořešit, postupujte podobně. Papírek s popisem problému nejprve zamrazte do kostky ledu, se kterou budete dál „čarovat“. Zapalte svíčku a postavte vedle ní misku s ledem. Dívejte se, jak kostka ledu taje a soustřeďte se na problém. Vodu pak vylijte někde venku na zem a papírek si buď ponechte, nebo ho spalte v plameni svíčky.

+ Ukončení vztahu

Chcete ukončit citovou vazbu, případně se zbavit nenávisti? Napište na papír jméno osoby a popis, jaký vztah s ní chcete mít. Papír položte na rovnou skleněnou plochu nebo větší plochý polodrahokam. Důkladně zahrňte papír sněhem a třikrát za sebou své přání nahlas zopakujte. Následně sníh začněte posypávat solí, a to tak dlouho, dokud všechen neroztaje. S vodou to, co nechcete, zmizí.

+ Očista a ochrana domu

Naberte do misky sníh a smíchejte ho se sušenými bylinami (vhodné jsou máta, mateřídouška, šalvěj nebo třeba drcený bobkový list). Obejděte dům v kruhu a odsypávejte po troškách sníh s bylinkami. Soustřeďte přitom mysl na to, že zaháníte negativní energii, vytváříte kolem obydlí ochranný val. I když sníh roztaje, efekt zůstává.

(šál)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2279795
DnesDnes130
VčeraVčera780
Tento týdenTento týden4250
Tento měsícTento měsíc12044

Partnerské weby