Pokud jsme zdraví a plni síly, o nemocech uvažujeme pouze vzdáleně. Ale ve chvíli, kdy onemocníme nebo když nás začne někde pobolívat, zpozorníme a začneme pátrat po příčinách. Teprve tehdy si dokážeme uvědomit a ocenit, jak

je zdraví nesmírně cenné a důležité. Klasické lékařství opomíjí hlubokou souvislost určité nemoci s naší psychikou a tělem. Je důležité si uvědomit, že nemoci či úrazy nás chtějí na něco upozornit, ukázat na to, co je potlačováno, zanedbáváno nebo co nám chybí.

Zácpa

Zácpa je sice hlavně fyziologický problém, ale může se dotýkat i jiných skutečností. Může to být projev šetrnosti a lakoty, neschopnost zbavovat se něčeho v materiální oblasti nebo sobecké radosti z moci, kterou nám dává majetek či strach, že budeme bez prostředků. Sigmund Freud, zakladatel psychoanalýzy, vytvořil souvislost mezi „výkaly“ a „penězi“. V zácpě se podvědomě projevuje touha po jistotě. Kdo trpí zácpou, odmítá vydávat nebo se dělit o peníze.

Průjem

Také průjem může souviset s mnoha hlubšími faktory. Je projevem nejistoty, člověku není nic vhod a nechce nic přijmout. Ani pomoc od druhého, má obavy o existenci a strach ze života.

Choroby ledvin

Zdravotní problémy všech párových orgánů v našem organismu mají mnoho společného s lidskou komunikací a nejasností ve vztazích. Jejich párový charakter je nejzřejmější právě u ledvin. Ledvinové poruchy se nejprve projevují jako celkový pokles aktivity, k tomu se přidávají bolesti v kříži, špatný spánek, lehké závratě a v neposlední řadě i hučení v uších. I v čínském lékařství existuje spojení mezi ledvinami a ušima, které jsou považovány za tělesný otvor ledvin. Ledvinové potíže se mohou projevovat i bolestmi kloubů a kolen hlavně z vnitřní strany. Při dysfunkci pravé ledviny bolí levé koleno a obráceně.

Ledvinové kameny či písek

Vznik ledvinových kamenů či písku se citelně dotýká rovnováhy a partnerství. Kameny představují „ztvrdlé“ problémy, kterých jste se již dávno měli zbavit. Snažte se, aby nevyřešené problémy ve vašem vztahu „nekrystalizovaly“ v tělesné, ale v duševní rovině. Je nezbytné ochotně a vědomě se podílet na utváření vztahu, otevřít se pro lásku a harmonii.

Cukrovka

Cukrovka (diabetes mellitus) bývá dávána do určité souvislosti s neúspěchem v lásce, se strachem z milostných citů a hlubokého vnitřního přání prožívat lásku. Člověk s cukrovkou není schopen lásku přijímat a bojí se vpustit ji do svého nejhlubšího nitra. Měl by najít střed mezi poskytováním a přijímáním, mezi dáváním a braním.

(žuk)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2199871
DnesDnes107
VčeraVčera541
Tento týdenTento týden3373
Tento měsícTento měsíc9621

Partnerské weby