Virus způsobující opary zvyšuje svoji aktivitu především při nadměrném stresu nebo tehdy, když je tělo zaměstnáno bojem s nachlazením nebo jinou mírnou infekcí. Opary však může vyvolávat rovněž nadměrná dávka

ultrafialového světla při pobytu na pláži nebo v horách. Ženy přitom trpí opary častěji zase před začátkem menstruace. Opary se také opakovaně tvoří lidem, kteří užívají imunosupresiva, látky tlumící činnost imunitního systému, při léčbě rakoviny nebo po transplantacích.

Na samotný opar neexistuje žádný speciální lék, ale nepříjemné pocity lze úspěšně zmírnit různými mastmi. K vyléčení a ke snížení rizika výskytu oparu přispívá rovněž vyvážená strava, která posiluje imunitní systém. Nejdůležitější látky pro udržení silného imunitního systému jsou vitaminy A, C, E a zinek. Infekci oparu většinou předchází ztráta citlivosti nebo pocity "mravenčení" v postiženém místě. Tekutina vytékající z oparů patří k vysoce nakažlivým, a proto je třeba vyhnout se kontaktu s postiženým. Zabránit šíření infekce se dá tak, že postižená osoba používá výhradně vlastní ručníky, povlečení, lůžkoviny, osušky, příbory a nádobí. Při dotyku s vředem je zapotřebí pokaždé si umýt ruce.

Pomáhat upevňovat zdraví při oparech pak může tzv. biolampa. Ta zajišťuje léčebný systém pomocí světla úzkých frekvenčních pásem, zejména při léčbě bolesti a revmatologických chorob. Světlo z biolampy působí na membránu buněk, čímž dochází ke strukturálním změnám. Tento proces, známý jako biostimulační, zajišťuje obnovení napadené tkáně a urychluje proces léčení při mnoha příznacích nemocí nebo při úrazech. Tento kompletní fototerapeutický systém lze přitom používat jak v nemocnici či na klinice, tak také doma. Klinické, experimentální i studijní údaje ukazují, že tato fototerapie má příznivý efekt nejen na zmiňované opary, ale zrovna tak na klouby postižené degenerativní chorobou, na změny v chrupavce čéšky, při zánětech svalových šlach a kloubů, při omezené pohyblivosti, bolestech zad apod. Léčba biolampou přitom trvá vždy jen několik málo minut.

(pak)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2340192
DnesDnes163
VčeraVčera920
Tento týdenTento týden163
Tento měsícTento měsíc20349

Partnerské weby

apartman banner