Je pravda, že to, jak se narodíme, může poznamenat náš další život? Že se případné komplikace projeví negativně v našem dalším bytí?“ Zeptala se v e-mailu čtenářka Iveta z Liberce.

Terapeutka Eva Jungová na dotaz odpověděla: „Ano, náš život ovlivňuje mimo

jiné i to, jak probíhalo těhotenství, než jsme se narodili, a samotný porod. U žen se to často projeví strachem z mateřství, který souvisí s nevědomou zkušeností. Případné problémy matky - s otěhotněním, vztahové potíže mezi partnery v době těhotenství (hádky, rozchod), jakékoli zdravotní komplikace - to vše se zapisuje do nevědomí dítěte. Jde-li o dceru, ta se posléze bojí porodu, má strach, že potratí a podobně. A věřte, že v nevědomí je to natolik zafixované, že potom i ženy, které v podstatě prožívají naprosto normální těhotenství, mají velké psychické problémy. Přitom lékaři vůbec netuší, co a proč se děje. Setkala jsem se s takovými případy, pomáhala jsem ženy odblokovat přes maminku. Když si uvědomily, že žijí jiný příběh, strachu se zbavily.

Obecně lze říci, že děti, které se narodí přirozenou cestou, bývají dravější, dokážou se lépe prosadit. Děti, které tuto možnost nemají, narodí se z nějakého důvodu při uměle vyvolaném porodu nebo císařským řezem, nejsou tolik průbojné. Používají taktiku, ale neumějí o sebe zabojovat. Porod je totiž v podstatě první kontakt s agresí, dítě se musí ‚vykopat‘ na svět.

Mé zkušenosti ukazují, že ženy, které nemohou rodit přirozeně, často prožily trauma s otcem v dětství, nebo otec v době, než se samy narodily, tlačil k čemusi jejich matku. Už jí chyběla možnost v čemsi se rozhodnout a příběh se pak opakuje.“

(zem)

Kontakt: Eva Jungová - 777 077 799

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2200396
DnesDnes70
VčeraVčera562
Tento týdenTento týden70
Tento měsícTento měsíc10146

Partnerské weby