Už tradiční čínská medicína si považuje blahodárné účinky zeleného čaje pro zdraví. Kdo si pochutnává na lahodném nápoji několikrát denně, tomu tělo poděkuje. Víte, že pravidelné pití zeleného čaje je výbornou prevencí proti kardiovaskulárním chorobám, problémům s oběhovým systémem? Nezanedbatelný

podíl antioxidantů funguje jako perfektní očista organismu, zbavuje tělo škodlivin. Po zeleném čaji by měl sáhnout každý, kdo má náročnou duševní práci, časté pracovní vypětí, potřebuje něco na povzbuzení. Zelený čaj totiž dokáže navodit pocit pohody, odbourává nadměrný stres, přispívá k dobré kondici, je to skvělý prostředek proti stárnutí. V podstatě má v tomto směru silnější účinek než káva. Podle vědeckých výzkumů se pravidelná konzumace zeleného čaje podílí i na odbourávání špatného cholesterolu v krvi. Doporučuje se i jako prevence revmatické artritidy a osteoporózy. Kdo se snaží zbavit nadváhy, zelený čaj by neměl chybět v jeho jídelníčku, měl by se stát samozřejmým doplňkem redukční diety. Některé látky v něm obsažené mají významný vliv na snižování tělesného tuku, a tak jeden šálek čaje vypitý ráno nalačno přinese větší efekt při hubnutí.

(mav)

RADA SPIRITU

Při přípravě zeleného čaje nikdy nepoužívejte vroucí vodu. Ta by měla mít teplotu vždy jen 80 °C. Nechte ho vyluhovat tři až pět minut.

Planety radí i varují

Předplaťte si nás

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

1993125
DnesDnes225
VčeraVčera801
Tento týdenTento týden4145
Tento měsícTento měsíc12741

Partnerské weby