0402skryte 2Hrad v Lipnici nad Sázavou měl být údajně založen kolem roku 1310, přičemž k jeho poslání patřilo hlídat celé okolí, město Brod s jeho stříbrnými doly i kupecké stezky, které procházely krajem na rozhraní království českého a markrabství moravského. Poněkud jinou

verzi pak nabízí Kronika česká Václava Hájka z Libočan z poloviny 16. století, podle níž došlo k založení hradu již kolem roku 700 za panování prvních a dnes už zcela neznámých Přemyslovců. Pojmenování měl hrad získat podle lipového lesa, který byl během stavby vykácen.

Mohutné šlechtické sídlo se v průběhu věků stalo svědkem mnoha lidských tragédií. A právě to ho mělo proměnit v energeticky velice nestabilní místo.

Pověst o statečné Marušce

Součástí hradu Lipnice nad Sázavou je mohutná Samsonova věž, postavená na půdorysu pravidelného čtyřúhelníku. S ní je spjata temná legenda: Kdysi dávno prý hrad vlastnil rytíř jménem Samson, jenž s oblibou unášel krásné dívky ze širokého okolí. Když se s nimi dost potěšil, uvrhl je do podzemí pod hradní věží, kde bídně zahynuly. Do podzemí měly vést jen dveře zamykatelné zvenčí a navíc Samson klíč od nich nosil vždy u sebe. Jednoho dne rytíř unesl půvabnou Marušku, která však byla obdařena mimořádně velkou odvahou. Když ji Samson odvlekl k podzemí, měla jej strhnout s sebou. A jelikož lidé krutého rytíře nesnášeli, nikdo mu také nepřišel na pomoc. Podle další verze se dívce dokonce mělo podařit před zaklapnutím zámku utéct.

Tajemné zjevení

Podle parapsychologů existují dva základní typy energií - zbytková a aktivní. Zbytková energie se má u citlivějších osob projevovat omdlíváním či nevolnostmi od žaludku. Proto se pak mohou lidé při vstupu do podzemí cítit tak špatně. Energie je zbytkem napětí, které se usadilo v prostorách, kde se v minulosti odehrálo něco tragického. Její aktivní forma se pak dokonce projevuje konkrétním zhmotněním přízraku. To vše je důsledkem stále ještě i po dlouhých staletích přetrvávající negativní energií.

Několik návštěvníků Lipnice mělo dokonce tajemné zjevení černé postavy na vlastní oči spatřit. Mnohé pak děsivé zjevení pronásledovalo ještě i ve snech. K tomu docházelo zvláště v těch případech, když se někdo rozhodl na hradě přespat.

Citliví lidé mají při prohlídce hradu tísnivý pocit, že je kdosi neustále pozoruje.

(pak)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2260933
DnesDnes527
VčeraVčera580
Tento týdenTento týden2522
Tento měsícTento měsíc16341

Partnerské weby