apple 1506119 960 720Jablka zabraňují infekcím

Muži trpí nachlazením až čtyřikrát častěji. Nejefektivnější ochranou je denně sníst tři jablka. Ženy zase často onemocní infekcí močových cest, potřebují proto denně vypít 300 ml brusinkové šťávy. Ta podle jedné americké studie dokáže spolehlivě

usmrtit bakterie.

Rychlý úsudek v ořechových jádrech

Vlašské ořechy, ať už je jíme samotné nebo je zapracujeme do sladkých moučníků, nám velice prospívají. Chrání organismus před zhoubným bujením, stárnutím, degenerací všech orgánů, ale podporují rovněž fungování nervové soustavy, bystří a zrychlují myšlení a představují účinnou prevenci proti Alzheimerově chorobě. K tomuto závěru dospěli vědci z Kalifornské univerzity v Los Angeles. Abyste podpořili svou vitalitu, stačí denně sníst jednu hrst jader. Tělu tak dodáte řadu antioxidantů, vitaminů, minerálů a zdraví prospěšných olejů.

Mandle a nadváha

Několik na sobě nezávislých studií prokázalo, že lidé s nadváhou, kteří si každý den dopřáli asi 20 gramů nesolených, nepražených mandlí, zhubli v průměru o dva kilogramy více než ti, kteří je nejedli. Mandle obsahují zdravé tuky a cenné minerální látky, které podporují metabolismus a přispívají ke snížení hladiny zlého cholesterolu.

Čaj z borůvek

Proti zánětu močových cest je dobrý čaj z borůvek. Sušené borůvky mají všeobecně protizánětlivý účinek, zabraňují šíření bakteriální nákazy, která se tak může dostat až do močového ústrojí. Mimo jiné ale obsahují látku, která nedovolí bakteriím přichytit se na sliznici močového měchýře a močové trubice.

(dra)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2280236
DnesDnes571
VčeraVčera780
Tento týdenTento týden4691
Tento měsícTento měsíc12485

Partnerské weby