Čtení při nedostatku světla škodí zraku - Je to sice únavné, může to způsobit pálení očí, ale neškodí to. Symptomy zmizí oka mžitě, jakmile se rozsvítí lampa.

Cola proti průjmu - V žádném případě nemůže nápoj zastavit průjem. V nejlepším případě pomůže nápoj obsahující cukr vyloučené minerální látky opět rychle získat. To se ale podaří pouze v tom případě, pokud se při tom současně jedí potraviny obsahující sůl.

Kdo vychází s mokrými vlasy, nachladí se - Nachlazení nezískáme chladem, ale viry (v každém případě, je-li venku chladno, vlasy vyfénujeme nebo si vezmeme čepici) poněvadž podchlazené tělo má méně obranných síl.

Při otravě vyvolat zvracení - Jen to ne! To je životu nebezpečné. Hrtan může být zraněn nebo poleptán nebo se může něco dostat do plic. Lépe je nechat žaludek vypumpovat lékařem.

Včasné opálení chrání před úžehem - Poněvadž v soláriích je nasazeno převážně UVA záření, toto opálení nechrání. Pouze UVB záření aktivuje novou tvorbu ochranného melaninu.

Vejce zvyšují hladinu cholesterolu - Dlouhá léta se považovala snídaně s vejci za nebezpečí pro hladinu cholesterolu. Dnes je známo, že ani dvě vejce denně nemohou zvýšit hodnoty cholesterolu v krvi.

Klíšťata vždy vytáčet doleva - U klíšťat není rozhodující, zda je vytáčíme doleva nebo doprava. Prostě je vytáhneme pinzetou na klíšťata, nedotýkáme se jich rukama.
(nech)
 

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2274484
DnesDnes119
VčeraVčera1233
Tento týdenTento týden5895
Tento měsícTento měsíc6733

Partnerské weby