Pocházím z vesnice, a tak jsem o prázdninách pro změnu jezdila k babičce do města. Babička bydlela v hornické kolonii. Měla velice zajímavou sousedku, která trpěla kloubním revmatismem. Klouby měla celé oteklé a chodila celé ohnutá, opírala se o hůlku. Často za babičkou chodila na kus řeči. Byla jsem tehdy dvanáctiletá holka, když se udála následující věc, o které chci napsa t.

Ta sousedka byla vyhlášená kartářka a sem tam vyložila karty i mě, zvědavé dospívající holce. Holce značně naivní, vyrůstající v lůně hor, kde byl styk s cizími lidmi minimální. V té době mě trápil jeden velký problém - zdravotní a zároveň estetický. Na levé ruce, v místě, kde je zápěstní kůstka, mi vyrůstala ještě jedna kost a pořád se zvětšovala. Měla jsem dvě kůstky vedle sebe - nebolelo to, ale vadilo mi to, prostě to tam nepatřilo. Jednou byla ta stará paní zase na návštěvě a já si jí postěžovala. Bez rozmýšlení mi řekla:

„Víš co? Jak půjdeš po kolonii a najdeš někde kost, zvedni ji a třikrát si s ní zápěstí potři. Pak kost zahoď za sebe. Po celou dobu, než se ti nadbytečná kost na ruce ztratí, se na ni nesmíš dívat.“

Dnes bych asi těžko někde hledala kost, ale v té době jich bylo po kolonii plno, lidé házeli kosti psům na dvorky a psi je roznášeli po okolí. Uvěřila jsem tomu návodu a protože jsem Kozoroh, po určitou dobu jsem doporučené rady dodržovala velmi precizně. Kostičku jsem pustila z hlavy a nesoustředila se na ni tak, jako doposud. Vydrželo mi to několik týdnů, ve svém věku už jsem dokázala být trpělivá. A světe div se! Kost se opravdu ztratila a já tu starou paní nesmírně obdivovala. Tenkrát jsem neměla ani zdání, že mě spíš uzdravila moje víra a ta stará paní mi jen poradila první, co jí na jazyk přišlo. Ona jistě už sílu víry znala - víry v uzdravení. Nebo to jen tak zkusila?

Nevím, ale jisté je, že po kůstce není ani památky. Později jsem se na střední škole seznámila s kamarádkou - měla stejný problém. Kůstku jí sekali v nemocnici, ale po určité době se znovu objevila.
Anna V., Ostrava
 

Planety radí i varují

Předplaťte si nás

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

2073036
DnesDnes118
VčeraVčera1006
Tento týdenTento týden5484
Tento měsícTento měsíc20072

Partnerské weby