Nehoda

Tato příhoda se mi stala asi před pěti lety v metru. Sotva jsem vstoupila na první stupeň dlouhých a příkrých schodů, zvrkla se mi noha a já cítila, jak padám po hlavě dolů. V tu chvíli vše kolem zmizelo a já slyšela v hlavě hlas, který mi opakoval: „Nesmíš upadnout, jinak se zabiješ.“ Mé nohy se začaly strašně rychle kmitat, v podstatě běžely po těch schodech dolů. Čas se zastavil, zdálo se mi, že běžím strašně dlouho, nic kolem jsem přitom nevnímala, jen ten hlas. A ten mi najednou přikázal: “Sedni si.“

Moje nohy samy povolily a já se schoulila na posledním schodu, měla jsem pocit, že mnou prochází elektrický proud - celým tělem mi procházelo jakési brnění. Jinak mi nic nebylo, jen jsem si narazila chodidlo o hranu schodu. Když jsem se vzpamatovala a zvedla hlavu, schodiště bylo prázdné, ačkoli tam přede mnou původně byl celý autobus lidí. Jen jedna starší paní stála přilepená ke zdi a němě na mě vytřeštěně zírala. Jak mi řekla, myslela si, že se při tom pádu určitě zabiji. Od té doby věřím na anděly, kteří nám pomáhají. Pokud člověk zemřít ještě nemá, nestane se tak, i když se v nebezpečí života ocitne.
Čtenářka z Hlubočep

 

Zázrak

Řadím se mezi jedince, kteří se domnívají, že je něco mimo náš svět, věřím ve svého anděla strážného. Od dětství se před spaním modlím, žádám o ochranu svých drahých. Pokaždé, když se mi něco nedaří, poprosím anděla v duchu o pomoc. Stalo se mi například, že jsem se hmoždila s konzervou - ne a ne ji otevřít. Už jsem byla zoufalá a chtěla to vzdát. Jen jsem ale pomyslela a poprosila o pomoc, během pár vteřin se to podařilo. A že jsem za pomoc vroucně děkovala, si můžete být jistí. Tak si počínám u každého úkonu, pokud se domnívám, že by má snaha nemusela být úspěšná. V listopadu loňského roku se mi stalo něco, co nepovažuji za pomoc, nýbrž za skutečný zázrak.

Dlouhá léta mě trápí kolenní klouby, čím jsem starší, tím více bolí i přes péči a léčbu ortopeda. Přemýšlela jsem o sedátku do vany, protože jsem byla odkázaná jen na sprchu. Díky sedátku bych si mohla prohřát v horké vodě ve vaně alespoň nohy do výše kolen. Lékař mi předepsal pomůcku, o níž jsem se domnívala, že mi bude vyhovovat. První zkouška však ukázala, že je sedátko nízké a přes to, že mám zabudované vedle vany madlo, musela jsem vynaložit obrovskou námahu k tomu, abych se dostala z vany. Při druhém pokusu to nebylo lepší. Když jsem se konečně postavila ve vaně, projela mi pravým kloubem velká bolest a už jsem se na nohu nemohla postavit. Zkoušela jsem to, ale bylo to marné. Na štěstí mám koupelnu malou, na dosah je pračka, umyvadlo i dveře do chodby. Díky nim jsem postupně přece jen zvládla všechny potřebné úkony, navlékla si noční košili a došourala se chodbičkou k lehkému proutěnému taburetu, kde mám hůl a tak jsem se dostala pomaličku až k posteli, ke druhé holi.

Stalo se to v neděli večer, bolesti jsem měla celou noc kruté a trvalo to i další den a noc. V úterý ráno se to nezdálo být o moc lepší, ale za pomoci obou holí jsem se přece jen jakž takž pohybovala. Zvládla jsem snídani a přemýšlela o přípravě oběda. Také jsem dumala nad tím, zda nezavolat lékaře. V myšlenkách jsem meditovala i se svým andělem a vzpomněla jsem si na bibli, na Ježíše a pravila jsem sama sobě: „Před 2000 lety Kristus uzdravoval nemocné, křísil mrtvé. Tenkrát se děly zázraky. Bylo by ale něco podobného možné v dnešním světě? Nejspíš ne, Bůh odvrátil svou tvář.“ Sklesle jsem seděla na své kuchyňské židli. Po deseti minutách jsem nicméně usoudila, že je třeba vstát a pokusit se udělat něco k obědu. S pomocí hole jsem se zvedla, opřela o kuchyňskou linku.

A věřte nebo nevěřte, udržela jsem se i na pravé noze. Začala jsem velmi patrně našlapovat a ono to kupodivu šlo! Skoro jsem nedýchala, v duchu jsem oslovila anděla strážného: „Stal se zázrak, Bůh mi chtěl dokázat, že i v dnešním světě se zázraky dějí. Je to velká milost pro mě, že mi dal pocítit svou sílu.“ Bylo mi nádherně, takový pocit nebývá člověku dopřán během života mnohokrát. Má pokora nebyla nikdy větší.
Marta R., Mohelnice

 

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2169390
DnesDnes640
VčeraVčera569
Tento týdenTento týden640
Tento měsícTento měsíc15566

Partnerské weby