Ansuz - Os

Runa nevylučuje, že vás v těchto dnech čeká nějaká životní zkouška, případně cesta, jejíž výsledek může o čemsi rozhodnout. Využívejte rozumně sílu své osobnosti v kombinaci s komunikačními dovednostmi, chcete-li čehosi dosáhnout, kohosi o

čemsi přesvědčit. V případě, že ztrácíte jistotu, váháte, požádejte o radu a pomoc někoho zkušenějšího. Runu lze obecně chápat jako příznivou, nemáte důvod se ničeho obávat. Důvěřujte vyššímu vedení a načasování, buďte pozorní a všímejte si signálů a znamení, které dostáváte.

K runě Ansuz se vážou číslo čtyři, planeta Merkur, strom jasan, z plodin houba muchomůrka (sloužila šamanům a čarodějům při rituálech a obřadech, s její pomocí cestovali do jiných dimenzí), hláska A, barvy tmavomodrá a fialová, zvíře vlk a pták havran, drahokam smaragd. Náleží jí polarita mužská, pojí se k ní tarotové karty Smrt a Císař.

Co se zdraví týká, pod působnost této runy spadají potíže se zuby, choroby úst, krku a v neposlední řadě i poruchy řeči. V magii se využívá zejména k přivolání moudrosti, k posílení jasnozřivosti.

Runa Ansuz zastupuje boha Odina - boha dechu, komunikace, věštění a proroctví. Pokud máte před sebou důležité jednání, schůzku nebo zkoušku, noste při sobě talisman runy Ansuz. Potřebujete-li získat odpověď na jakousi otázku, zkuste následující rituálek.

RITUÁL RUNY ANSUZ

V době vrcholícího úplňku si najděte klidné místo, nejlépe někde v přírodě. Pohodlně se posaďte tak, abyste viděli na zářící kotouč Měsíce. Vyryjte do země před sebou, případně namalujte tmavě modou barvou na list papíru, který položíte před sebe, znak runy Ansuz. Poté zavřete oči, zklidněte dech a představte si, že jdete lesní pěšinou. Směřujete k ohýnku, který vidíte plápolat v dáli před sebou. Když se k němu dostatečně přiblížíte, spatříte tam sedět starého, ale statného a zdravého muže. Na každém rameni mu sedí havran a u nohou má dva vlky. Posaďte se proti němu a vnímejte chvíli žár ohně a starcovu uklidňující energii. Následně ho požádejte o odpověď na to, co vás trápí či zajímá. Položit mu můžete ale pouze jednu otázku a ta by měla být srozumitelně a jasně formulovaná tak, aby na ni existovala jednoduchá odpověď - ANO či NE. Až ji obdržíte, poděkujte a rozlučte se. Vraťte se po lesní pěšině zpátky. Až se znovu ve své vizi usadíte na původní stanoviště, soustřeďte se na svůj dech a otevřete oči. Ještě chvíli zůstaňte v klidu, než vstanete a místo opustíte.

Lucia di Moriani

Planety radí i varují

Předplaťte si nás

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

2072075
DnesDnes163
VčeraVčera1074
Tento týdenTento týden4523
Tento měsícTento měsíc19111

Partnerské weby