Kaunaz - světlo, pochodeň

Tažená runa poukazuje na skutečnost, že vám tento týden poskytne příležitost uplatnit svůj potenciál a začít realizovat jakési plány. Ovšem k tomu, abyste své aktivity a záměry dotáhli do konce, si musíte ujasnit priority a postoje, zapotřebí bude i určité houževnatosti a vytrvalosti. Rozhodně tedy

nyní neplýtvejte zbytečně energií ani prostředky. Jestliže se bude cosi komplikovat, zachovávejte si nadhled. Věřte, že do situací bude vneseno světlo, poznání (nebo pomoc) může přijít náhle a z nečekaného směru. Uděláte dobře, když v těchto sedmi dnech zaměříte pozornost i na zdravý životní styl. Řešíte-li snad nějaké zdravotní potíže, mělo by se vám ulevit, může dojít k uzdravení. Jestliže vás trápila únava, vaše síly se obnoví, dobijete se novou energií. V rámci lásky runa nevylučuje zažehnutí milostné vášně. I v dlouhodobých vztazích může dojít k opětovnému zajiskření.

Název runy Kaunaz bývá překládán jako pochodeň. Právě ta bývala dlouhá staletí jediným bezpečným zdrojem světla ve většině domácností. Kaunaz je světlem na duchovní cestě, symbolizuje božský oheň, který si nese každý ve svém srdci a jenž zahání stíny i strach.

K runě se pojí hláska K, číslo šest, barvy modrá a světle červená, drahokam chalcedon. Runa se váže k bohyni Skuld (ta splétá minulost s přítomností do podoby budoucnosti), náleží jí směr západ, strom borovice, léčivá rostlina petrklíč, živel oheň, den v týdnu úterý, měsíční fáze ubývající. Polaritu má ženskou.

Co se zdraví týká, s úspěchem se používá proti zánětlivým stavům, vředům, horečce, spáleninám a případně též chorobám pohlavního ústrojí. V magii je runa součástí rituálů k aktivaci sexuální přitažlivosti mezi milenci. Jinak ji lze využít k posílení tvořivosti, k získání inspirace, zvýšení sebedůvěry, odvrácení negativních vlivů.

Kouzlo runy Kaunaz
Vyrobte si talisman lásky. Z kousku dřeva z větve borovice vyřízněte za úplňkové noci tvar srdce a namalujte do něj znak runy červenou barvou. Připevněte si ho na koženou šňůrku a noste ho na krku.

Chcete-li, můžete vyzkoušet i milostný rituál. Opatrnost je však na místě, nesmí být zneužíván k ovládání potenciálního partnera. V průběhu dne před úplňkovou nocí si najděte v přírodě klidné místo a připravte ohniště, do nějž poskládáte borové dřevo tak, aby tvořilo znak runy Kaunaz. Za svitu úplňku pak zapalte oheň, postavte se k němu a pozorujte, jak plameny šlehají. Myslete na to, jak se rozhořívá i jiskra vašeho přání, vyslovujte přitom hlásku K při každém výdechu. Rituál by měl trvat zhruba deset minut. Pak se ještě na chvíli k ohništi posaďte a představujte si v duchu, jak se vaše přání plní.

Lucia di Moraini

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2314597
DnesDnes201
VčeraVčera754
Tento týdenTento týden5072
Tento měsícTento měsíc21523

Partnerské weby