Runa Ansuz (Os) – obrácená

Dejte si pozor na lži a nedorozumění, ty nyní mohou napáchat pořádné škody. Runa vám dále doporučuje, abyste se v těchto dnech zabývali především svými záležitostmi a nevměšovali se do cizích

věcí. Využívejte vlastní síly, zkušenosti a intuici. Pokud tedy tápete a hledáte odpovědi na otázky, které se týkají vašeho života, vězte, že nemá smysl ptát se jiných lidí. Zkuste si zameditovat, projděte se přírodou. Věřte, že nakonec všechny odpovědi naleznete ve svém nitru. Stejně tak váháte-li v případě jakéhosi rozhodnutí, nechtějte po druhých, aby situaci vyřešili za vás. Možná by vám ochotně poradili, ale otázkou je, zda by to bylo ve vašem zájmu, zda jim skutečně leží na srdci vaše štěstí. Navíc by stejně vše hodnotili ze svého úhlu pohledu a ten nemusí být totožný s tím vaším. Převezměte tedy odpovědnost. Jestliže to nedokážete a budete spoléhat na okolí, budete se nejspíš později trápit, že cosi dopadlo špatně.

Název runy Ansuz se překládá jako Bůh (Odin), její znak symbolizuje božskou sílu, je spojován s moudrostí, komunikací. Někdy se o ní také hovoří jako o runě duchovní inspirace, chytrosti a extáze, vypovídá o síle osobnosti a schopnosti přesvědčit okolí. K runě Ansuz se pojí číslo čtyři, planeta Merkur, strom jasan, živly oheň a voda, z plodin pak houba muchomůrka (má psychedelické účinky a s její pomocí cestují šamani při rituálech a obřadech do říše nevědomí a jiných dimenzí), hláska A, barvy fialová a tmavomodrá, ze živočišné říše vlk či havran, kámen smaragd. Co se zdraví týká, pod její působnost spadají potíže se zuby, choroby úst, krku a poruchy řeči. V magii je součástí rituálů k přivolání moudrosti, k posílení jasnozřivosti a komunikačních dovedností.

Kouzlo runy Ansuz

Máte-li před sebou důležité jednání, schůzku, přednášku nebo zkoušku, pomůže vám amulet runy Ansuz. Můžete ho držet v dlani, schovat si ho do kapsy, zavěsit na krk. Výroba je jednoduchá. Z větve jasanu si uříznete malý špalík a do něj vyřežete znak runy. Chcete-li se spojit s božstvy, abyste dostali odpověď na nějakou svou otázku, vyčkejte na úplněk. Vyhledejte klidné místo v přírodě, tam se pohodlně posaďte na zem tak, aby vám svítil do tváře Měsíc. Do země před sebou nebo na papír namalujte znak runy Ansuz. Zavřete oči, zklidněte dech a představte si, že kráčíte lesní pěšinou směrem k ohni, který v dáli plápolá. Ve své vizi dojdete k ohništi, u kterého sedí urostlý stařec. Na ramenou mu sedí havrani a u nohou mu leží vlci. Posaďte se proti němu, vnímejte žár plamenů. Požádejte starce o odpověď na to, co vás trápí. Otázka smí být pouze jedna, formulujte ji jasně a srozumitelně, musí být postavena tak, aby na ni existovala odpověď ANO či NE. Až odpověď přijde, poděkujte, rozlučte se a vraťte se na lesní pěšinu. Soustřeďte se na svůj dech a pak otevřete oči. Na místě můžete ještě chvíli posedět.

Lucia di Moriani

Planety radí i varují

Předplaťte si nás

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

2043787
DnesDnes258
VčeraVčera1061
Tento týdenTento týden1319
Tento měsícTento měsíc18140

Partnerské weby