Gebo – Gyfu (dar)

Tažená runa je pozitivní a naznačuje, že vám život v těchto sedmi dnech přinese jakési dary. Ty mohou mít jak materiální, tak duchovní hodnotu. Runa vám dále doporučuje, abyste se neotáčeli

zády k názorům ani radám okolí. Věřte, že můžete získat i dost cenné informace. Nebojte se přijmout pomoc v nesnázích a naopak neváhejte podat pomocnou ruku tomu, kdo ji potřebuje. Čas každopádně přeje také uzavírání obchodních či osobních dohod a smluv, musíte být jen otevření a ochotní přijímat i dávat. A projevujte vděčnost za to, čeho se vám dostává, neberte to jako samozřejmost.

O runě Gebo se hovoří jako o daru. Může jít o dar mezi přáteli, oběť bohům či štěstí seslané bohy. Dar je odedávna aktem velkorysosti, spojení či smlouvy. Dárce obětuje cosi svého ve prospěch obdarovaného, čímž si jej ale může i zavazovat. Runa značí dary hmotné i nehmotné (v podobě lásky, nabytých zkušeností, služby, pomoci v nesnázích). K runě se pojí stromy jasan a jilm, živel voda, barva tmavomodrá, hláska G, číslo sedm, rostliny fialka či maceška, kámen opál. V rámci zdraví pod její působnost spadá léčba nejrůznějších otrav. V magii je součástí rituálů k přivolání pozitivních událostí, k získání materiálního zabezpečení.

Kouzlo runy Gebo
Čas od času je dobré udělat rituál poděkování Bohu, silám vesmíru (či něčemu jinému, v co věříte), za to, že vás chrání a pomáhají naplnit vaše přání. Lze poděkovat slovy, hudbou, tancem, nabídnout dar spojený s přírodou (zasadit strom, květiny, vyčistit potok a podobně), pomoci potřebnému člověku. Pro rituál si vyhledejte klidné místo. Na zem namalujte kruh, do kterého si sednete čelem k západu. Zavřete oči a klidně dýchejte. Pozvěte do kruhu magickou sílu, které je poděkování určeno. Cítíte-li, že je magická síla přítomna, nabídněte jí připravený dar nebo slib podle vašeho vnitřního naladění. Jestliže sbíráte a sušíte bylinky, vyrábíte si domácí sirupy a víno, skladujete plody zahrádky na zimu, pak na sklenici, dózu, sud nebo krabici, v nichž je uchováváte, namalujte znak runy Gebo. Tím dáváte najevo silám přírody, že jste její dary vykoupili hnojením půdy, stříháním stromů, zaléváním nebo sběrem bylin - vždy jste zanechali nějaký dar. Podřizujete se věčnému cyklu vesmíru. Navíc chráníte pomocí znaku runy Gebo získané dary přírody před zkázou, plísní, zkvašením. Příroda vám je ponechá a zachová nedotčené.

Lucia di Moriani

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2146252
DnesDnes520
VčeraVčera575
Tento týdenTento týden520
Tento měsícTento měsíc14067

Partnerské weby