Ve filmu Nesmrtelná teta byl Filip Blažek nepřehlédnutelný svou plavovlasou kudrnatou hřívou. Posléze mu byly role romantických hrdinů v pohádkových příbězích přisuzovány častěji. O pár let později mu

vlasů znatelně ubylo, ale charisma nikoli. Ba právě naopak, dostává se mu ho měrou svrchovanou. Režiséři mu svěřují role mužných drsňáků, a ukazuje se, že jejich rozhodnutí je správné. Důkazem je například Filipův herecký výkon v detektivním seriálu Případy I. oddělení.

Filip Blažek se narodil 21. srpna 1973. Po absolutoriu pražské konzervatoře působil krátce v Mosteckém divadle a poté přesídlil do Prahy, kde získal angažmá v Městských divadlech pražských (v divadle ABC). Hereckým koncertem byla například jeho role v komedii Chlap na zabití, kde si zahrál smolařského teroristu. Se svým kalašnikovem působil tak sexy, že si tuto postavu musely oblíbit i divačky, které jinak zbraně rády nemají.

Populární herec a dabér hostoval i na jiných pražských scénách, například v Divadle na Vinohradech, ve Stavovském divadle a ve spolku Kašpar. Na filmovém plátně se objevil poprvé v roce 1993 v Nesmrtelné tetě a od té doby načíná již svoji třetí desítku filmových a televizních rolí.

Otázka pro kartářku Nadine zní: Podle herce Filipa Blažka si člověk štěstí musí zasloužit. Bude mít Filip štěstí na filmové a divadelní role?

Odpověď: „Filip sice štěstí na role mít bude, a to jak ty divadelní, tak filmové. Evidentně se ale o ně zasluhuje málo, mohl by se snažit víc. Jeho činnost je totiž vidět tak trochu jako nestabilní. Jednou bude prací zcela pohlcen, podruhé o ni nezavadí. Možná je to tím, že trvalé štěstí je opravdu stav mysli.“

(r)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2336672
DnesDnes804
VčeraVčera800
Tento týdenTento týden2387
Tento měsícTento měsíc16829

Partnerské weby

apartman banner