Elhaz, Algiz (ochrana)

Taženou runu lze brát obecně jako pozitivní. Signalizuje vám ale nutnost chránit sebe nebo své blízké, své zázemí. Zajímejte se tedy o život a aktivity členů rodiny, poraďte jim či podejte pomocnou ruku, bude-li toho třeba. Také byste

se v následujících dnech měli zaměřit na upevňování svých pozic v zaměstnání, zvláště zastáváte-li nějakou funkci. V souvislosti s podnikáním a obchody zohledňujte případná rizika, nepouštějte se do nejistých transakcí. Neváhejte se poradit se zkušenějšími kolegy či zajít za odborníky, nespoléhejte se jen na vlastní předpoklady. Za těchto podmínek je pro vás pak runa příslibem úspěšného završení jakýchsi vašich záměrů, projektů. Co se milostné sféry týká, máte na to, abyste překonali případná nedorozumění či názorové rozpory. Dokážete si být s partnerem navzájem oporou. Jste-li sami a toužíte-li po lásce, měli byste navštěvovat společenské akce. Runa vám věští zajímavé setkání, z něhož se může vyvinout i něco více.

Název runy souvisí s gótským výrazem alhs - chrám a staroanglickým ealgian - chránit. Jiný zdroj nachází souvislost s anglickým výrazem pro losa - elk, o němž se zmínil Julius Caesar jako o zvířeti, které spí ve stoje opřené o strom, aby mohlo rychleji uniknout případnému nebezpečí. Vyobrazení runy připomíná ruku s prsty roztaženými a směřujícími vzhůru, což by mohlo vyjadřovat žádost o ochranu či sílu, případně schopnost odvrátit zlé vlivy. Každopádně runa je spojována s atributy záštita, pomoc, obrana, varování, podpora, obratnost, rychlost. Pojí se k ní hláska Z, barvy zelená, bílá a stříbrná, drahokam ametyst, živly země a vzduch, stromy tis a lípa, léčivé rostliny ostřice a andělika lékařská, číslo 15. V souvislosti se zdravím podléhají do sféry jejího vlivu hlava a mozek. V magii je považována za nejsilnější ochranný symbol. Kromě toho je součástí rituálů pro obnovu sil, posílení vůle. Traduje se, že kdo umí s touto runou pracovat, je pánem svého osudu.

Kouzlo runy Elhaz
Každé ráno, když vstanete z postele, si můžete preventivně zacvičit pozici této runy. Jak? Zaujměte postoj - paty k sobě a špičky od sebe, ale nenásilně. Vzpažte směrem nahoru, dlaně semkněte do tvaru misek a obraťte k obloze. Pak se třikrát zhluboka nadechněte a vydechněte, při výdechu vyslovujte hlásku runy (zní jako něco mezi Z a R). Cvičte klidně, nespěchejte. Můžete vnímat jemné vibrace po celém těle. Na konci cvičení musíte z těla odvést přebytečnou energii. Zůstaňte tedy v základní pozici. Hlasem nejprve intonujte ve vyšší tónině, pak klesejte k nejhlubšímu tónu, jaký dokážete vydat. Během toho se koncentrujte na myšlenku, že všechny přebytečné nebo škodlivé vibrace spojujete s hlasem. Procházejí vaším tělem a při nejhlubším tónu odejdou chodidly do země.
Můžete si také vytvořit talisman ochrany a bezpečí. Vyrobíte ho ze dřívek, která poskládáte do tvaru runy Elhaz. Dejte je na viditelné místo a nechte je tam po celou dobu, po kterou chcete být chráněni. Stejně tak si znak runy můžete namalovat na kamínek, který následně budete nosit u sebe.

Lucia di Moriani

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2342216
DnesDnes125
VčeraVčera1257
Tento týdenTento týden2187
Tento měsícTento měsíc22373

Partnerské weby

apartman banner