Berkana, Beorc (obnova, růst)

Znáte určitě staré přísloví, které říká, že jak zasejete, tak sklidíte. Během tohoto týdne proto neváhejte rozvíjet své myšlenky a nápady, zkuste jim dát reálnější podobu. Nebojte se a nebraňte se tomu, co

vám život přináší. Na základě tažené runy lze totiž soudit, že je před vámi vzrušující a možná i trochu dobrodružný čas, který přeje novým začátkům. Obecně by vás nyní nic vážnějšího nemělo ohrozit, což se týká i otázek vašeho zdraví. Zaměříte-li pozornost na zaměstnání, pak vězte, že pokud jste snad řešili nějaké problémy, měly by se zmírnit. Mohou i úplně odeznít. V souvislosti se sférou milostnou vám runa předpovídá čas plodné lásky. Nabádá vás, abyste dávali partnerovi i dalším blízkým osobám najevo city, abyste své vztahy prohlubovali a pozitivně rozvíjeli. Věřte, že tyto dny jsou příznivě nakloněny uzavření sňatku, nebo dokonce početí potomka.

Runa Berkana je obecně spojena s atributy úrodnost, mateřství, rodný dům, obnova, nové začátky, očista i léčení. K runě se pojí číslo 18, hláska B, strom bříza, léčivá rostlina kontryhel, živel vzduch, barvy žlutá a tmavě zelená, zvíře medvěd, pták labuť, polarita ženská, drahokam měsíční kámen. Do sféry jejího vlivu na zdraví jsou řazena ňadra, využívá se na pomoc proti ženským nemocem a potížím s plodností. V magii je součástí rituálů na podporu plodnosti a lásky, nových projektů. Jako amulet tato runa ochrání vaše blízké (rodinu, přátele, zvířata či domov, ovšem především děti).

Kouzlo runy Berkana

Lze ho dělat pouze při dorůstajícím Měsíci a o pátečních nocích, navíc za podmínky, že je zářící Lunu vidět na obloze. Jak postupovat? Sežeňte si medovinu a březovou větvičku. Než proutek ze stromu odříznete, požádejte ho o svolení, vysvětlete mu, k čemu, na ho potřebujete. Do kůry větve pak vyryjte znak runy Berkana a smočte ji v medovině. Následně uchopte proutek do levé ruky a pozvedněte ho nad hlavu, čelem byste měli stát k severu. S výdechem vyslovujte hlásku „B“ tak, jako byste ji vydechovali (jako byste se pokoušeli sfouknout svíčku). Prostor před sebou přitom vykropte medovinou. Postupně se otáčejte po směru hodinových ručiček i na východ, jih a západ. Pokaždé přitom opět nechte při výdechu rozrezonovat prostorem hlásku „B“ a vykropte prostor před sebou. Chcete-li přivolat lásku, intenzivně zároveň myslete na milovanou osobu, snažte se vybavit si její podobu do nejmenších detailů. Ženy, které touží po miminku, si představí, jak plod v jejich těle roste, jak se zdravě vyvíjí a spolu s ním roste a zakulacuje se i jejich bříško. Po ukončení magického rituálu je třeba větvičku zahrabat pod strom, odkud byla odebrána.

Lucia di Moriani

Runy a další věštecké pomůcky najdete na: www.spiritobchod.cz

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2166858
DnesDnes42
VčeraVčera722
Tento týdenTento týden2658
Tento měsícTento měsíc13034

Partnerské weby