Uruz, Ur (pratur, síla)

Tento týden by se měl nést v duchu nových začátků, pomyslného obrození (sil, elánu, invence). Runa naznačuje, že byste měli mít dostatek sil k tomu, abyste dokázali cosi prosadit, zrealizovat, zkrátka abyste mohli

dosáhnout svého cíle nebo projít zkouškami, které před vás život postaví, se ctí. Upozorňuje vás však na to, že lépe uděláte, budete-li v rámci svých záměrů myslet více na blaho a prospěch celku, nikoli jen to své. Co se fyzické kondice týká, máte předpoklady k tomu, abyste ji nyní vylepšili. Zapracujte obecně i na zlepšení zdraví, zamyslete se nad životním stylem a udělejte něco pro posílení imunity svého organismu. Co se práce týká, zřejmě se objeví nové příležitosti a šance. Můžete se pustit do nějakého podnikání, odstartovat nový projekt, změnit zaměstnání nebo jen přesměrovat pozornost k novým výzvám a úkolům. V souvislosti se vztahy a zázemím vám runa doporučuje vazby utužovat a stavět na upřímnosti - k sobě i okolí. Věnujte rodině a partnerovi náležitou pozornost, sdílejte společné aktivity. Pokud jste single a hledáte vhodný protějšek, nejste bez šancí. Taženou runu však berte jako připomínku toho, že je třeba zohledňovat vnitřní kvality, nikoli jen vzhled a solventnost.

Uruz bývá vyobrazena jako silné, mocné a těžko ulovitelné zvíře, které velmi zarputile překonává překážky - pratur. Pojí se k ní strom stříbrná bříza, rostlina mech močálový, element země a oheň, kameny rubín a hematit, planeta Neptun, barvy fialová a temně zelená, hláska U, číslo dva, roční období zima (zimní slunovrat), věc bota. Z hlediska zdraví napomáhá celkovému posílení imunity, do sféry jejího vlivu patří především svaly a fyzická síla. V magii je součástí rituálů k dosažení záměru či přitáhnutí nových příležitostí do života. Ve formě amuletu dodává člověku sílu a vytrvalost, pomáhá mu překonávat překážky.

KOUZLO RUNY URUZ

Připravte si léčivou vodu. Vezměte sklenici vody (pramenité nebo z vodovodu, ale nesmí být minerální či balená). Místo sklenice můžete případně použít kameninový pohár, džbánek či misku. Ukazováčkem pravé ruky nad nádobou s vodou nakreslete do vzduchu znak runy Uruz. Vhodné je při tom zazpívat opakovaně název runy nebo alespoň hlásku U, která jí náleží, a nechat tóny chvíli prostorem rezonovat. Pak vezměte nádobu s vodou do ruky a začněte si intenzivně představovat, jak energie runy prochází a proudí přes vaše prsty do nádoby s vodou. Po několika minutách vodu pomalu vypijte.

Lucia di Moriani

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2311327
DnesDnes132
VčeraVčera801
Tento týdenTento týden1802
Tento měsícTento měsíc18253

Partnerské weby