Elhaz, Algiz (ochrana)

Obecně lze říci, že naladění týdne je celkem optimistické, tedy pozitivní. Tažená runa věští, že můžete úspěšně završit nějaké své plány nebo záměry. Zároveň vám ale nedoporučuje

cokoli podceňovat, prevence je důležitá. A tak tedy chraňte sebe i své blízké, upevňujte své pozice. V souvislosti s prací se nepouštějte do riskantních podnikatelských ani obchodních aktivit. Jste natolik zkušení, že případné nebezpečí dokážete rozpoznat a správně vyhodnotit. Postačí tedy, když zůstanete ve střehu a nebudete se spoléhat na pouhé předpoklady. V souvislosti s láskou vám runa říká, že můžete prohlubovat své vazby. Drobné nesnáze či nedorozumění vás neohrozí. Věnujte partnerovi pozornost, buďte mu oporou, pečujte o něj a on bude také stát při vás. Jste-li snad sami, pak vězte, že můžete poznat zajímavý protějšek, od něhož lze očekávat ochranu a určité zabezpečení.

Algiz souvisí s gótským výrazem alhs - chrám a staroanglickým ealgian - chránit. Jiný zdroj nachází souvislost s anglickým výrazem pro losa - elk, o němž se zmínil Julius Caesar jako o zvířeti, které spí ve stoje opřené o strom, aby mohlo rychleji uniknout případnému nebezpečí. Seveřané považovali losa za mocné totemové zvíře s nesmírně silnou ochrannou energií. Znak runy v podstatě představuje losí hlavu zepředu. Jeho parohy byly považovány za psychická čidla, která zachytí i nejjemnější vibrace živých bytostí. K runě se pojí atributy - záštita, pomoc, obrana, varování, podpora, obratnost, rychlost. Řadí se k ní hláska Z, barvy bílá, stříbrná a zelená, drahokam ametyst, živly země a vzduch, stromy lípa a tis, rostlina ostřice a andělika lékařská, číslo 15, nástroj troubící roh, zvíře los. V kontextu se zdravím podléhají této runě hlava a mozek. Co se magie týká, je součástí ochranných rituálů. Jako amulet posiluje vůli a obnovuje síly. Traduje se, že kdo umí s touto runou pracovat, je pánem svého osudu.
Kouzlo runy ELHAZ
Každé ráno, když vstanete z postele (naboso), si zacvičte pózu této runy. Jak? Zaujměte postoj - paty k sobě a špičky od sebe - ale nenásilně. Pak vzpažte směrem nahoru, takže svým tělem vytvoříte podobu znaku runy. Dlaně přitom mějte semknuty do tvaru misek a obrácené k obloze. Následně se třikrát zhluboka nadechněte a vydechněte, při výdechu vyslovujte hlásku runy. Cvičte klidně a pomalu, vyhraďte si na to čas do 10 minut. Po chvíli byste měli ucítit jemnou vibraci v celém těle. Na konci cvičení je třeba odvést přebytečnou energii z organismu. Zůstaňte stát v základní pozici. Hlasem však intonujete ve vyšší tónině, pak klesejte až k nejhlubšímu tónu, který dokážete z hrdla vydat. Soustřeďte se přitom na myšlenku, že se vše škodlivé a nadbytečné odchází z vašeho těla - od hlavy padá dolů, přes chodidla mizí v zemi.

Lucia di Moriani

Runy a další věštecké pomůcky najdete na: www.spiritobchod.cz

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2278379
DnesDnes228
VčeraVčera687
Tento týdenTento týden2834
Tento měsícTento měsíc10628

Partnerské weby