Runa Inguz, Ing (bůh, dokončení)

Tažená runa naznačuje, že máte v těchto dnech příležitost dokončit jakousi práci (ač se může zdát, že jde o hodně složitý a těžký úkol), slibuje vám adekvátní odměnu za

vyvinuté úsilí. Budete zkrátka sklízet plody své iniciativy, aktivity. Inguz vás ale zároveň vybízí k trpělivosti a k tomu, abyste nejednali bez rozmyslu. Udržujte si proto nadhled, nepodléhejte emocím, klidně se poraďte s někým zkušenějším. Zvláště objeví-li se zajímavá inspirace, když budete hýřit nápady. Rozhodnete-li se je zrealizovat, máte šanci, energie ani elán vám chybět nebudou. Po zralé úvaze lze nyní rozšiřovat podnikatelské aktivity, výhodně investovat. Pokud jste snad řešili nějaké pracovní potíže, měly by pominout, situace se uvolní. Je tu zkrátka etapa pozitivního vývoje.

V souvislosti s láskou runa říká, že se dočkáte štěstí, tedy i pozornosti a péče ze strany partnera. Případné neshody z předešlých dnů se s trochou snahy rychle urovnají, dojde ke smíření. Kdo je sám, neměl by sedět doma. Ve společnosti bude mít možnost navázat kontakty a potkat spřízněnou duši, zamilovat se.

K runě Inguz se pojí představa boha úrody - Inga, který pouhým dotykem oplodňuje celou krajinu. Některé prameny runu také zmiňují ve spojení s ochranou rodinného krbu a domova. Obecně symbolizuje i určité vnitřní bohatství. Pojí se k ní nosová hláska N, strom jabloň, léčivá rostlina hořec či černohlávek obecný, živly vzduch a oheň, věc přilba, zvíře kanec, pták kukačka, barvy oranžová a žlutá, kámen jantar a číslo 22. Co se zdraví týká, do sféry jejího vlivu spadají poruchy mužských pohlavních orgánů, někdy se ale doporučuje i těhotným ženám. V magii je součástí rituálů k zajištění úrody a plodnosti. Ve formě amuletu pomáhá člověku dotáhnout záměry do zdárného konce.

KOUZLO RUNY INGUZ
Zatoužíte-li po plodné síle boha Inga, měli byste po dobu jednoho měsíce dělat speciální cvičení. Napřed si ale musíte vyrobit runový amulet. Na kamínek nakreslete za přibývající Luny znak runy Inguz červenou barvou, případně znak vyryjte do dřeva.
Cvičení: Hned po probuzení si nechte hlavou proběhnout úkoly a situace, které vás čekají. Pak vstaňte a zavěste si amulet na krk. Pokud je ještě tma, zapalte červenou svíčku a postavte se čelem k oknu. Zvedněte ruce nad hlavu a představte si, že do svého života přivoláváte boha Inga. Můžete během toho pocítit teplo na hrudi okolo runového talismanu. Soustřeďte se a vnímejte, jak se vám blahodárná energie rozlévá celým tělem. Jakmile budete mít pocit propojení s bohem plodnosti, opět si představte situace a úkoly, které jsou před vámi, ale tak, jak si přejete, aby proběhly (a to zvláště tehdy, jsou-li nějakým způsobem problematické). Na co sáhnete, to se vám ve vaší vizi podaří. V duchu sami sebe pochvalte za zdravé sebevědomí, laskavost a pozitivní naladění. Prožijte si radost z úspěchu a vše zakončete prudkým nádechem a výdechem. Síla runy vás podpoří i v nejtěžších situacích.

Lucia di Moriani

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2281867
DnesDnes135
VčeraVčera1209
Tento týdenTento týden135
Tento měsícTento měsíc14116

Partnerské weby