Možná nezdědil po svém otci jeho svérázný herecký projev a nezaměnitelnou dikci. Přesto si však David Suchařípa své důstojné místo mezi českými herci vydobyl. A to především svým ztvárněním divadelních rolí. Viděli jsme ho však například i

v televizním seriálu Ordinace v růžové zahradě, kde si „střihl“ roli sympatického lékaře Marka Kroupy, nebo ve Zdivočelé zemi jako charismatického romského „koňáka“. Do postav Romů byl obsazen ještě několikrát.

David se narodil 18. března roku 1965 v Praze. Vystudoval hudebně dramatický obor na pražské konzervatoři a po absolutoriu vystřídal několik oblastních scén – Činoherní studio v Ústí nad Labem, kolínské divadlo, Klicperovo divadlo v Hradci Králové. Nějaký čas působil i v pražských divadlech, například v Činoherním klubu se ve hře Čekání na Godota, kde se na jevišti setkal se svým otcem Leošem Suchařípou. Od roku 1996 je David Suchařípa na volné noze, ale uplatňuje se i v rozhlase a dabingu.

Otázka pro kartářku Nadine zní: Herec David Suchařípa hraje v seriálech, účinkuje v divadle a věnuje se také hudbě. Podaří se mu prorazit i v hudební branži?

Odpověď: „Karty u pana Suchařípy vidí přeskakování, tedy jednoduše řečeno poněkud neuspořádaný život, hlavně ten profesní. Nevypadá to ale, že by se hledal, spíše tak trochu improvizuje a zkouší, co by pro něj bylo nejlepší. V každém případě, dílčí úspěchy sice v hudbě vidět jsou, ovšem ne nějak mimořádné a dlouhodobé. Herectví zde stále převládá a bude i do budoucna. Je mu jednoduše osudem dané.“

(r)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

2234963
DnesDnes157
VčeraVčera620
Tento týdenTento týden3471
Tento měsícTento měsíc11028

Partnerské weby