Runa Eihwaz, Eoh (smrt, vzkříšení, ochrana, proměna)

Tažená runa obecně říká, že se máte zbavit strachu. Nemusíte sice prožívat nejlepší období, přesto však můžete dosáhnout určitého úspěchu či uspokojení - jedině však díky vytrvalosti a disciplíně. Připomíná vám, že je ve vaší moci

leccos ovlivnit. Zamyslete se proto, a pokud to situace žádá, zkuste k čemusi změnit přístup, postoj. Máte-li snad pocit, že vás něco ohrožuje, měli byste se začít aktivně bránit - chránit - před nepříznivými vlivy z okolí. V souvislosti s povoláním vás runa upozorňuje na důležité změny v pracovním procesu. Nějaký projekt nebo nějaká činnost budou zřejmě ukončeny, ale měli byste se s tím vyrovnat bez zbytečného sentimentu. Nelpěte na tom, co vám už nic nepřináší. Vždyť následně je možné využít nových příležitostí, dát základ novým aktivitám.

Nejste-li spokojení v rámci lásky, nepodléhejte pudům, nezahrávejte si s nevěrou. Začněte raději více hloubat na tím, co vám aktuální partnerský svazek přináší, nakolik je perspektivní. Jste-li sami, uvědomte si, co od vztahu vlastně očekáváte. Je to důležité, protože toto vaše nastavení k vám přitahuje potenciální partnery, může je však i odpuzovat. Snažte se oprostit od starých a nefunkčních vzorců, programů.

Runa Eihwaz vyjadřuje jednotu života, smrti a zasvěcení, avizuje příchod změny, která nemusí být příjemná, ale dává vám šanci začít další etapu, životní období. Lze ji interpretovat jako symbol znovuzrození, nutné konfrontace, životní křižovatky. Pojí se k ní číslo 13, hláska EJ, strom tis a rostlina mandragora, živel země, barvy černá a tmavě modrá, kámen topaz, nástroj luk. Co se zdraví týká, využívá se při potížích se zrakem.
V magii je součástí ochranných rituálů proti cizím vlivům a kouzlům. Ve formě amuletu chrání člověka před zklamáním a zmatky, čistí ho od negativních emocí.

Kouzlo runy EIHWAZ
Tento rituál je určen pro čas novoluní a pomáhá člověku ukončit staré záležitosti, usnadňuje mu start do nové etapy života. Potřebujete k němu bílý ubrus, tři větvičky z tisu ve skleněné váze, pohár s vodou či medovinou, kůru z tisu, čtyři červené svíčky (představují štěstí) a čtyři zelené svíčky (symbolizují nové začátky), kulaté zrcátko jako znak koloběhu roku. Nejprve si večer (při vrcholícím novoluní) připravte rituální oltář - na menší stolek rozprostřete bílý ubrus, doprostřed postavte vázu s větvičkami tisu a pohár s vodou či medovinou. Okolo rozestavte do kruhu svíce - červené střídavě se zelenými. Kolem kruhu svíček ještě poskládejte kůru z tisu (jde o symbol brány nesmrtelnosti a věčného života). Zapalte svíčky a do levé ruky uchopte zrcátko. Zahřejte ho postupně nad plamenem všech svíček. Zároveň si představujte, že pálíte staré záležitosti a nepříznivé situace či okolnosti, které vás trápí, obtěžují. Následně vypijte nachystanou medovinu nebo vodu. Do těla vám spolu s ní začne proudit nová energie. Rituál zakončete pohledem do zrcátka a opakovaným vyslovováním názvu runy Eihwaz. Rituál se dělá sedm dní po sobě, pak je nutné počkat do dalšího novoluní a lze ho zopakovat ještě jednou.

Lucia di Moriani

Runy a jiné ezoterické pomůcky najdete na: www.obchodspirit.cz

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2169474
DnesDnes77
VčeraVčera647
Tento týdenTento týden724
Tento měsícTento měsíc15650

Partnerské weby