Runa Hagalaz, Haegel (krupobití)
Runa říká, že byste měli zmírnit tempo a aktivovat rozvahu, nenechat se vmanipulovat do destruktivních gest a kroků. V těchto dnech každopádně může dojít na události, které lze vnímat jako požehnání i jako ztrátu, životní

výzvu či lekci pokory. Záleží na okolnostech a na tom, jak jste se chovali dosud, ovšem také na vašem přístupu či úhlu pohledu, který zvolíte. Cosi vám může být odhaleno, možná něco pochopíte, získáte cennou zkušenost, ale také třeba pocítíte zklamání. Nelze vyloučit ani změny, které se vám na první dojem líbit nemusejí, vyhnout se jim však nelze. Zamyslete se proto nad svými záměry, počítejte s tím, že nemusí vše vyjít podle vašich plánů. Realizace projektů se bude zdržovat, kariéra bude spíše stagnovat. Na pracovišti se navíc můžete setkat s pomluvami či útoky spolupracovníků. V takovém případě bude vhodné stáhnout se a vyčkat na další vývoj situace.

Co se lásky týká, možná si projdete pomyslným osobním zemětřesením. V manželství či partnerském vztahu se můžete cítit ohrožení. Nejspíš dojde na nějaká nedorozumění, hádky, emoce mohou vygradovat. Runa hovoří i o určité bezohlednosti, snažte se jí však snažte vyvarovat. V rámci milostné sféry jednejte přímočaře, vyhněte se intrikám, lsti a přetvářce, ty se jinak obrátí proti vám.

Runa Hagalaz symbolizuje krupobití nebo silnou bouři, které byly z hlediska mytologického i v kontextu s úrodou nepřátelskou silou. Poukazuje na nepředvídatelné okolnosti, projevy vyšších sil, na něž člověk nemá vliv. K runě se pojí číslo 9, hláska H, stromy tis a javor, rostlina konvalinka, barvy indigová a bledě modrá, živly voda a země, kámen onyx, živočich had. V kontextu se zdravím spadají do sféry vlivu této runy zranění, krvácení a poruchy krevního oběhu. V magii je součástí rituálů k dosažení rovnováhy, k propojení protikladů. Pro ty, kteří praktikují magii, může mít ochrannou sílu. Lze ji ale použít i v negativním slova smyslu a aktivovat katastrofu. V podobě amuletu zmírňuje těžké časy a dává naději na ukončení problémů.
OCHRANNÉ KOUZLO RUNY HAGALAZ
Rituál lze dělat pouze jednou za měsíc, a to za úplňku nebo v době ubývajícího Měsíce (úplněk má harmonizační vliv a ubývající Měsíc pomáhá čehosi se zbavit). Musíte k němu zvolit vhodné místo někde v přírodě, neměly by tam být stromy. Na krk si pověste talisman s červeně vyvedeným znakem runy (ten si musíte připravit předem), nebo si znak runy nakreslete do dlaně. Postavte se, paže roztáhněte do výše ramen, dlaněmi vzhůru. Zakloňte hlavu, několikrát se zhluboka nadechněte a vydechněte, vnímejte napojení na síly univerza. Po chvíli zavřete oči, zklidněte dech a při každém výdechu opakujte slabiky HA, HE, HI, HU. V dlaních nejspíš ucítíte brnění či chvění. Vstoupí do vás ochranná energie. Setrvejte takto asi deset minut, pak překřižte ruce na hrudi (do tvaru runy Gebo) a poděkujte magickým silám.

Text a foto: Lucia di Moraini

Runy a další věštecké pomůcky najdete na: www.spiritobchod.cz

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2169477
DnesDnes80
VčeraVčera647
Tento týdenTento týden727
Tento měsícTento měsíc15653

Partnerské weby