Myslitel a lékař Cornelius Agrippa (1486 – 1535) vedl život dobrodruha. Jeho učení spočívalo v tvrzení, že všechno má svoji duši. Život tohoto myslitele byl opředen mnoha legendami a ta nejzáhadnější vznikla až na konci jeho života. Když Agrippa ve francouzském městě Grenoble umíral, neprobíhalo všechno tak, jako u obyčejných smrtelníků. V jednu chvíli se probral z bezvědomí a poručil svému černé mu psu, aby odešel, protože je prokletý. Pes po těchto slovech vyběhl z domu, skočil do řeky Isére a utonul.

Věčnou mladost si uchoval Saint Germain, který o sobě tvrdil, že je nesmrtelný. Narodil se jako nemanželský syn vdovy po španělském králi Karlu II. v polovině 18. století a byl jednou z nejvýznamnějších osobností v Paříži. Jeho dobrou přítelkyní byla markýza de Pompadour. Roku 1762 se Saint Germain zúčastnil svržení cara Petra III., a protože znal mnoho podrobností ze života mrtvých, tradovaly se historky o jeho tajemné minulosti všude, kde se objevil. Dokonce se vypravovalo, že byl přítomen na svatební hostině v Káni Galilejské, o které vypravuje bible. Předpovídal budoucnost, četl myšlenky druhých, psal oběma rukama a vyráběl umělé drahokamy. Ač vypadal minimálně o třicet let mladší, než byl, přece jen roku 1784 zemřel.

Alessandro Cagliostro se narodil roku 1743 v chudé rodině v Palermu. Mnoho znalostí získal v klášteře milosrdných bratří, ovšem později byl kvůli špatným mravům vyloučen. Když mu bylo dvanáct, dostal se až do Mekky a Mediny a do jiných zemí. Od té doby se z něj stal zázračný lékař, alchymista a výrobce tajných prostředků. Získal si přízeň velmistra rytířského řádu johanitů, ale když se zapletl do aféry s náhrdelníkem francouzské královny Antonietty, byl uvězněn v Bastile. Když byl propuštěn, usedl do vozu, před kterým běžel mrzák, a rozdával chudým lahvičky s léky. Snad nejvíce ho proslavily „egyptské pilulky“, které se vyráběly podle složitého receptu. Ani ty mu ale nedopomohly k jeho nesmrtelnosti a Alessandro Cagliostro zemřel v Římě roku 1795.
(nag)
 

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2279725
DnesDnes60
VčeraVčera780
Tento týdenTento týden4180
Tento měsícTento měsíc11974

Partnerské weby