Všichni víme, že amulety jsou předměty, které mají zastavit zlo a podpořit dobro. Ale možnosti amuletu jsou omezené, a proto musí zůstat v poli působnosti zla nebo dobra. To je jeden z důvodů, proč lidé nosí amulety při sobě nebo je ukl

ádají u vchodu do domu či na podobných místech.

 

Amulety jsou přírodní i vyrobené a je mezi nimi velký rozdíl. Přírodní amulet je předmět denní potřeby, který kromě své funkce plní ještě roli ochránce – například podkova. Ale může být také částí nějakého celku, třeba roh nosorožce nebo králičí packa. Vyrobený amulet je předmět určený k určitému účelu. Pro křesťany to může být křížek, pro židy pergamenový svitek, hamsa (ruka) pro muslimy a soška Buddhy pro buddhisty. A pak takový předmět slouží jako amulet.

Amulet může působit i zvukem, třeba zvonek zavěšený nad vchodem do domu nebo píšťalka na střeše, která se při větru rozezní. Jsou i amulety, které působí vůní.
U amuletu záleží na materiálu a barvě. Podkova musí být samozřejmě železná, zlatý zvonek má větší sílu než železný.

Velmi mnoho amuletů pochází ze světa zvířat a rostlin.. Například červená paprika chrání před uhranutím. Dlužno dodat, že dobrými amulety jsou i různí ptáci a ryby.
K amuletům se vztahuje mnoho pověr a počet amuletů používaných v různých kulturách je co na množství stejný jako počet pověr.
(kýr)
Foto: Amulet  Hadí štít, který přináší vnitřní sílu, obnovu, uzdravení, moudrost a velikou osobní ochranu.  K dostání v e-shopu Spiritu.

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2277861
DnesDnes396
VčeraVčera576
Tento týdenTento týden2316
Tento měsícTento měsíc10110

Partnerské weby