Přemýšlíte často o svém nešťastném životě, ve kterém vám všichni ubližují a v představách řešíte katastrofické scénáře možných budoucích pohrom? Jste nespokojení, zatrpklí, vše neustále kritizujete? Nikdo nemůže být trvale šťastný, bez problémů, a proto v dobré náladě. Podle čínské medicíny je příčinou dlouhotrvajícího zármutku, vzniklého bez zjevné příčiny špatně proudící energie v tlustém střevě a v plicích. Tento sta v může způsobit chronická zácpa. Stejně jako se v tlustém střevě zpracovává odpad z potravy, tak se něco podobného děje v mysli při chronické zácpě.

Zácpou ucpané tlusté střevo a v něm špatně proudící energie jsou příčinou trvalého zármutku, a to vše vede k oslabení imunity a k poškození zdraví. Náprava je možná změnou stravování, vyčištěním tlustého střeva, odstraněním usazenin a patologických hnilobných bakterií. Hnitím obsahu tlustého střeva se dráždí a poškozuje střevní sliznice. Vznikají polypy nebo výchlipky (divertikly). Někdy může dojít až k proděravění střevní stěny a k zánětu pobřišnice.

Pro správnou činnost tlustého střeva je nutná vláknina, která působí jako koště a odstraní ze záhybů zbytky a usazeniny, někdy i mnohaleté. Velmi důležitá je zelenina, která kromě toho, že obsahuje vlákninu, upravuje i chemickou reakci vnitřního prostředí. Velmi dobře se uplatňuje květák, celer, hlávkový salát, čínské zelí a okurky. Pomáhají při odstraňování kyselého odpadu, který vzniká z bílkovinné stravy.

Menší účinek na čištění tlustého střeva mají brambory, rajčata, lilky a feferonky. Solamin, který obsahují brambory, může zhoršit záněty v kloubech. Na to by měli myslet lidé s poškozenými klouby a omezit jejich konzumaci.
MUDr. Hana Havlíková

DODATEK
Nedoporučuje se ihned začít s razantní očistnou kúrou tlustého střeva. Velké množství syrové zeleniny by mohlo najednou uvolnit mnoho toxických zplodin uložených v játrech a ledvinách a vyvolat šok.
 

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2276966
DnesDnes77
VčeraVčera1344
Tento týdenTento týden1421
Tento měsícTento měsíc9215

Partnerské weby