Milana J. z Brněnska zajímá: „Před nějakým časem jste psali o horární astrologii, kdysi byla velmi využívanou. Pracuje se s ní i dnes?“

Horární astrologie byla takřka hlavním nástrojem práce astrologů zejména během 8. až 17. století. Věnoval se jí i jeden z nejznámějších astrologů William Lilly. Jeho kniha Křesťanská astrologie zachycuje mimo

jiné pravidla výkladu dotazových horoskopů a pro astrology je dodnes klíčovým zdrojem informací. Horární astrologie se vyvinula z metod používaných ve starém Řecku nazývaných katarche. Její kořeny sahají až k původní babylónské magii. A mezi astrology, kteří na ni nedají dopustit ani dnes, patří například Vít Kuntoš. Ten se astrologii věnuje od studijních let na gymnáziu, profesionálně vykládá horoskopy deset let.

Proč jste se začal věnovat horární astrologii?

V běžné astrologické praxi je základem práce osobní horoskop, který je sestaven na míru jednotlivce podle data, času a místa narození. Osobní horoskop zrcadlí naše působení v této realitě, najdeme v něm naše silné i slabé stránky. Určuje náš životní prostor, v rámci něhož se pohybujeme. Znalost osobního horoskopu je užitečná na cestě sebepoznání, nedokáže však zodpovědět praktické otázky, které jsou často hlavním důvodem, proč se klienti na astrologa obracejí. A právě horární astrologie se zabývá studiem horoskopů otázek a umožňuje získat zájemcům odpovědi na dotazy, jež z osobního horoskopu nelze vyčíst.

Ale jak to, že vás oslovila až nyní?

Zajímám se o ni dlouhodobě, ale k této metodě v českém jazyce nejsou dostupné dostatečně použitelné zdroje. Proto u nás není tolik rozšířená. Jejímu studiu jsem se začal věnovat naplno až poté, když jsem prohloubil svou znalost anglického jazyka natolik, abych mohl číst anglické knihy. Tím se mi otevřely nové možnosti, mohl jsem horární astrologii nastudovat a zkoušet ji na otázkách, které přinesl život můj i lidí kolem mě. Výsledky mě překvapily. Zjistil jsem, že tato astrologie má mnohem větší potenciál, než jsem tušil.

Co vše lze s její pomocí řešit?

Okamžik, kdy je hvězdám položena otázka, není náhodný. Otázka přichází tehdy, kdy rezonuje s aktuální kvalitou dané chvíle, již lze vyčíst v konstelacích. V horoskopu vzniklé otázky tak najdeme ukrytou i odpověď. Horární astrologie je jedinečná v tom, že umí najít přesnou a konkrétní odpověď na to, co nás zajímá. Hovoří jasně a spolehlivě. Astrolog využívá pravidla, která ho vedou k rozklíčování odpovědi. To je z praktického hlediska velmi užitečné. Když si někdo nechává například vyložit partnerský horoskop, může zjistit mnoho informací o možnostech společného fungování. Přitom je skutečným důvodem výkladu jediná prostá otázka - miluje mě? To v partnerském horoskopu nezjistíme, ale s horární astrologií lze odpověď nalézt jednoduše. Lze se ptát přitom na nejrůznější oblasti života. Nejčastější dotazy směřují k práci, vztahům, rodině, penězům, bydlení, prodeji - nákupu nemovitostí, vývoji soudu, dovolené, zkoušek ve škole, výhrám atd.

Jsou ještě nějaké další výhody?

Například k tomu, aby se tazatel dozvěděl srozumitelnou odpověď na to, co ho zajímá, nepotřebuje znát svůj přesný čas narození. Zpracování je pro mě jako astrologa snazší než podrobný výklad horoskopu a služba je tak cenově vstřícná vůči zájemcům. Odpověď jsem schopen poskytnout standardně do pěti pracovních dnů, expresně do 24 hodin. Jsou situace, kdy nelze čekat na odpověď dlouho. Myslím, že byť je to technika hojně využívaná spíše v historii, je jako dělaná do doby současné.

Jak moc je horární astrologie složitá?

Samotné postupy a pravidla, které vedou k vyhodnocení otázky, jsou jasná a srozumitelná. Není zde prostor pro vlastní ego astrologa, které by mohlo chtít přijít s něčím navíc. Pravidla je třeba pokorně dodržovat. Nalezení odpovědi je poté mnohdy relativně snadné. Horární astrologie se doporučuje pro začátečníky, protože si na ní mohou důkladně osahat základní astrologické prvky. Je pak snazší naučit se vykládat osobní horoskop a další techniky. I proto pořádám v únoru kurz horární astrologie určený i úplným začátečníkům. Jsem rád, že se o úžasné možnosti horární astrologie mohu podělit.

Horární astrologie odpovídá na otázky. Jsou nějaká pravidla, která stanovují, jak otázky pokládat, jak je formulovat?

Díky horární astrologií lze zodpovědět otázky vztahující se k vývoji či popisu událostí nebo vztahu. Nejvhodnější jsou zcela konkrétní dotazy, na které lze odpovědět jednoznačně ano či ne. Tazatele by se daná otázka měla nějak osobně dotýkat. Je třeba, aby byl upřesněn vztah s další osobou, které se otázka může týkat (přítel, bratr, otec, soused, učitel apod.). Když tazatel vznese dotaz, měl by před položením další otázky alespoň několik dní počkat. Typické otázky jsou: Co ke mně cítí? Má poměr? Vezmeme se? Získám práci? Dostanu zaplaceno? Udělám zkoušku? Horární astrologie však zahrnuje i další postupy, které umožňují nalézt ztracené věci či zjistit, za jak dlouho k něčemu dojde.

Jak potom výklad probíhá a můžete uvést nějaký příklad ze své praxe?

Astrolog spočítá horoskop pro chvíli, kdy se dozví otázku. V horoskopu poté najde planety, které reprezentují tazatele a téma, na které se ptá. Zkoumá, jak jsou dané planety postavené a jaká je jejich síla. Podle toho pozná, jaká je skutečná podstata daných témat a jak si navzájem rozumí. Jedná-li se o otázku týkající se vztahu dvou lidí, zjistí z těchto planet, jaká je role každého ve vztahu a vzájemný postoj. Podle různých pravidel odhalí, jestli nejsou „hráči“ v dané otázce nějak dále ovlivnění a již v této fázi může mít odpověď. Pokud chce zjistit, jestli nějaká situace nakonec nastane, hledá zejména aspekt, který by mezi zahrnutými planetami nastal.

Jako příklad mohu uvést případ, kdy se mě klientka tázala, zda dostane zaplaceno za svoji několikaletou práci. Tazatel je reprezentován vždy planetou, která vládne ascendentu, a Lunou. Peníze z práce se nacházejí v 11. domě horoskopu, což je 2. dům (symbolizuje peníze) od 10. domu (symbolizuje práci). Ve vyhodnocení horoskopu otázky byl klíčový nastávající aspekt mezi Lunou a vládcem 11. domu. Přestože se jednalo o kvadraturu, což je disharmonický aspekt, značí konečné propojení tazatele se svými financemi provázané těžkostmi. Klientku jsem tak mohl povzbudit a ujistit, že po dalších průtazích nakonec svoji výplatu dostane. A peníze se jí skutečně  nakonec podařilo získat.

Lucie Zemanová

Soutěž: Milí čtenáři, máte otázky, na které hledáte odpovědi? Pak se zapojte do naší soutěže! Vylosovaný výherce má možnost získat odpověď od astrologa Víta Kuntoše (www.horarium.cz) na jednu svou otázku zdarma!

Soutěžní otázka: Jaký je rozdíl mezi klasickou a horární astrologií?

Odpovědi zasílejte během následujícího týdne na adresu redakce nebo e-mail - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., přidejte heslo - horarium.

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2318250
DnesDnes904
VčeraVčera1226
Tento týdenTento týden3054
Tento měsícTento měsíc25176

Partnerské weby

apartman banner