„Mám zdravotní potíže, a protože mi doktoři nepomohli, hledám radu jinde. Jak jsem zjistil, léčitelů v poslední době přibývá. Ale mám dojem, že jde spíše o šarlatány. Jak si správně vybrat, nenechat se balamutit?“ ptá se Jindřich V. z Hlinska.

Bohužel, jak se říká, každá

zahrada má svůj plevel. A tak se i v oblasti alternativní medicíny vyskytuje mnoho podvodníků, kteří se snaží vydělat na utrpení druhých. Přibývá i jedinců snažících se léčit na základě svých ničím nepodložených teorií o léčivé energii.

Dobrého léčitele můžete najít na doporučení svých známých. Dobrý léčitel musí být sám o sobě léčivý, tedy léčí již svou přítomností. Cítíte se vedle něj dobře a máte k němu důvěru. Dalším spolehlivým znamením je, že když k vám přiloží ruce, vnímáte teplo, ačkoli jeho ruce mohou být na dotek chladnější. Podstata léčení spočívá v tom, že vám předává energii, která jím prochází, a on ji soustředí do svých rukou.

Aby bylo léčení úspěšné, musí jak léčitel, tak pacient věřit. Ideální je, pokud má jejich víra společný základ. Slavný léčitel Bedřich Kočí se vždy ptal nemocného, jestli věří, že ho Bůh může uzdravit. Léčení energií není nabíjení, jak by si řada lidí přála. Taková léčba má jen krátkodobý účinek. Dobrý léčitel dokáže zharmonizovat organismus nemocného tak, aby obnovil jeho regenerační schopnost.

Velký pozor si dejte na léčitele, kteří vám budou tvrdit, že vás vyléčí na dálku. Když léčitel řekne, že vám posílá energii, nemusí to být pravda. Je nutné, abyste si spolu domluvili čas, kdy na vás bude působit. Během působení byste měli mít stejný pocit tepla, jako při přímém kontaktu. Léčivou energii nejlépe přijmete, když budete plně uvolněni. Je tak vhodné se pohodlně posadit nebo si lehnout. Během působení nesmíte mít překřížené ruce ani nohy. Tím byste vytvořili uzavřený obvod a léčivá energie by se k vám nedostala.

Léčitel má právo na odměnu, věnuje vám svůj čas a svou práci. Příliš vysoká cena je ale známkou toho, že mu jde hlavně o peníze. Na druhé straně není pravda, že by léčitel musel pracovat zadarmo. Mimo jiné také proto, že by si lidé takové služby nevážili. Cenu si vždy dojednejte předem. Osobně zastávám názor, že odměna má být taková, aby léčení bylo dostupné všem vrstvám obyvatelstva. Když po vás léčitel požaduje dobrovolný příspěvek, může to být způsob, jak se vyhnout dani z příjmu. V horším případě je to postavené na tom, že těžce nemocný člověk je ochotný za léčení zaplatit hodně peněz, žene ho k tomu strach ze smrti. Lidé se také někdy mylně domnívají, že čím více zaplatí, tím více energie se jim dostane.

Dobrý léčitel neříká nemocnému, že nemá užívat léky předepsané lékařem. Nenutí ho, aby odmítl operaci nebo jiný lékařský výkon, protože by tím mohl ohrozit jeho zdraví, či dokonce život nemocného. Někdy je potřeba léčení opakovat, ale pokud se necítíte lépe ani po třetím působení, je léčba neúspěšná.

Léčitel pro vás může udělat mnoho, ale léčit se budete vždycky jenom vy. A proto mějte úctu ke svému životu a važte si svého zdraví. Z léčitelské praxe je známo, že kdo dokáže překonat nemoc silou své vůle a silou víry v uzdravení, může tuto sílu přenášet na druhé a stát se tak dobrým léčitelem.

Jiří Tomášek, bylinář a proutkař z Příbramska (tel. 603 730 347)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2273026
DnesDnes683
VčeraVčera1235
Tento týdenTento týden4437
Tento měsícTento měsíc5275

Partnerské weby